Strona główna Aktualności Już wszystko jasne: jak się przebadają, to pojadą

Już wszystko jasne: jak się przebadają, to pojadą

-

Polski Związek Motorowy i Główna Komisja Sportu Żużlowego ogłosiły regulamin sanitarny meczów w eWinner 1. lidze i 2. lidze żużlowej.

I od razu pojawiły się krytyczne głosy, Takie, że testy są zbyt drogie. Mają kosztować nawet 30 tysięcy złotych miesięcznie. Koszty obciążają klubowe budżety, co nie podoba się prezesom, którzy pytają: dlaczego? Główna Komisja Sportu Żużlowego uspokaja, że tak drogo nie będzie i przedstawia szczegóły.

Czytaj więcej  Jarosław Hampel w Motorze Lublin!

Znamy regulamin sanitarny meczów w eWinner 1. lidze i 2. lidze żużlowej (fot. Magazyn Żużel)

Badaniu mają być regularnie poddawani wszyscy zawodnicy, startujący w polskiej lidze oraz sztab szkoleniowy i osoby funkcyjne, pracujące podczas organizacji i obsługi zawodów. Według regulaminu, testy mają być przeprowadzane co dwa tygodnie. GKSŻ zaznacza, że badania na Covid-19 są niezbędne, by rozgrywki mogły wystartować i być realizowane według terminarza i zakładanego planu. jednocześnie władze GKSŻ uspokajają i tłumaczą, że testy nie będą tak drogie, jak przedstawiają to kluby.

Reklama

Zdaniem GKSŻ koszt pierwszego indywidualnego testu wynosi około 250-280 zł, natomiast cena kolejnych badań nie przekroczy kształtuje się na poziomie 30-50 zł, ponieważ zostaną przeprowadzone inną metodą, niż dotychczas stosowano.

Czytaj więcej  Emil Sajfutdinow, bardziej bydgoski czy leszczyński?

Wciąż jeszcze nie ma ostatecznej decyzji, kiedy wystartują 1.liga i 2.liga. Inauguracja rozgrywek według terminarza powinna nastąpić w pierwszy weekend kwietnia, ale coraz więcej głosów, że liga może zostać przesunięta i wystartuje 1 maja. Decyzja zapadnie w połowie marca na spotkaniu kierownictwa GKSŻ z prezesami klubów 1.ligi i 2.ligi.

Reklama

Must Read

“To pozytywne zaskoczenie, bo mówiło się o dużo słabszych zawodnikach”

Rozmowa ze Stanisławem Burzą – wychowankiem i byłym zawodnikiem Unii TarnówJeszcze Unia nie zginęła. Choć jaskółki pofrunęły naprawdę nisko. Wygrzebie się Tarnów z tej...