More
  Strona głównaAktualnościK. Cegielski powiedział głośno o tym, o czym do tej pory tylko...

  K. Cegielski powiedział głośno o tym, o czym do tej pory tylko szeptano

  -

  Krzysztof Cegielski wywołał temat pozytywnego wyniku testów na Covid-19 i ewentualnych zagrożeniach wynikających z tego faktu. Były żużlowiec mówi o dużej presji i co się z tym wiąże, pokusach, próbach manipulacji wynikami badań.

  – Kiedy trafi na najlepszego zawodnika w drużynie, to wtedy będzie pokusa. W każdym klubie każdy będzie myślał, co zrobić, żeby tego meczu nie było, bo przegramy, a jak przegramy, to możemy się nie utrzymać – wywołał temat Krzysztof Cegielski w telewizyjnym programie nSport+. – Zastanawiam się nad próbami manipulacji testami. Nie wiem, czy jest to możliwe, ale na pewno takie pomysły będą, bo to jest nieuniknione.

  Czytaj więcej  Wiktor Jasiński: Ten przepis mi się podoba, trzyma nas przy życiu

  Temat na pewno jest drażliwy, trudny do oceny, gdyż ludzkim zdrowiem i życiem nie można szafować. Zgodnie z regulaminem w drużynie muszą być minimum dwa zakażenia koronawirusem, by mecz się nie odbył. Potwierdził to na antenie nSport+ wiceprezes Ekstraligi Żużlowej spółka z o.o. Ryszard Kowalski. Decydenci i prezesi klubów muszą wziąć pod uwagę zagrożenie Covid-19 i chyba tylko wierzyć w uczciwość drużyn i działaczy nimi zarządzających. Z drugiej strony, presja wyniku przy tak wyrównanej stawce uczestników w PGE Ekstralidze, może powodować różne sytuacje, zachowania i decyzje.

  Reklama

  Może władze PGE Ekstraligi i Głównej Komisji Sportu Żużlowego (zarządza rozgrywkami 1. ligi i 2. ligi) powinny pochylić się nad tematem jeszcze przed startem rozgrywek i przygotować odpowiednie procedury kontroli i taryfikator kar, by kluby wiedziały z czym się mierzą. W tej sytuacji ryzyko nie może być opłacalne.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jason Doyle ostro nawrzucał Patrykowi Dudkowi

  Do spięcia pomiędzy nimi doszło na zawodach w Toruniu, kończących zmagania o medale indywidualnych mistrzostw świata. Jeden i drugi pożegnali się ze Speedway Grand...