Strona główna Aktualności Kacper Pludra: wjechał z przytupem. Już jest następca „Domina”?

Kacper Pludra: wjechał z przytupem. Już jest następca „Domina”?

-

Kacper Pludra miał wejście smoka, gdy w finale PGE Ekstraligi wygrał 14 bieg. Mistrzowie Polski mieli zapewnione zwycięstwo i menadżer Piotr Baron dał szanse rezerwowym. Pludra zebrał burzę braw.

18-latek pochodzący z Krzycka Wielkiego nie tylko dobrze wystartował, ale później na dystansie umiejętnie odpierał ataki Andersa Thomsena. Inna sprawa, że Duńczyka starał się powstrzymać również Piotr Pawlicki, który jednocześnie ubezpieczał młodszego kolegę z drużyny.

Kacper Pludra po wyścigu nie krył radości (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Pludra po meczu nie krył radości i satysfakcji. Razem z drużyną stanął na podium i otrzymał złoty medal. 18-letni wychowanek Byków już w następnym sezonie będzie musiał podołać wyzwaniu, bo prawdopodobnie to on będzie jednym z dwóch podstawowych juniorów w kadrze Piotra Barona.

Czytaj więcej  Dominik Kubera: żegna Unię Leszno i zmienia klubowe barwy

W tym sezonie wiek juniora kończą Dominik Kubera i Szymon Szlauderbach.

Pludra formę szlifował w drugoligowym Kolejarzu Rawicz. Wczoraj w parku maszyn towarzyszył mu trener Roman Jankowski. To właśnie “Jankes” jako pierwszy pogratulował swojemu podopiecznemu. Publiczność na stojąco biła mu brawo, gdy w 14 biegu zapisał na swoim koncie 3 pkt.

Czytaj więcej  Dopiero co zdali licencję, a już brylują!

Co ciekawe, tym sposobem Pludra stał się najskuteczniejszym zawodnikiem PGE Ekstraligi. Tylko teoretycznie, gdyż średnie biegowe wylicza się na podstawie określonego limitu startów w lidze, by właśnie uniknąć takich sytuacji – jeden start, jedno zwycięstwo.

Reklama

Po biegu koledzy z drużyny gratulowali Kacprowi. Kibice przypomnieli sobie debiut Kubery kilka lat temu, który również w finale play off wyskoczył “jak Filip z konopi” i wygrał bieg. Po czym w następnych latach osiągnął w kategorii juniorów i DMP sporo sukcesów. Tego też życzymy Kacprowi.

Reklama


Musisz przeczytać

Leon Madsen zachorował zaraz po SoN

Duński stranieri częstochowskiego Włókniarza i lider reprezentacji kraju Leon Madsen jest zakażony koronawirusem. Żużlowiec przeszedł badania i o dodatnim wyniku testu poinformował w swoich...

Start Gniezno: zawirowania w klubie