Strona główna Aktualności Kacper Woryna: Będę dbał o team spirit

Kacper Woryna: Będę dbał o team spirit

-

Kacper Woryna ze spokojem czeka na rozwój wydarzeń w naszym kraju. Kapitan beniaminka PGE Ekstraligi – ROW-u Rybnik zdążył już w tym roku wyjechać na tor w Gorican w Chorwacji.

Kacper Woryna wybrał tor w Gorican, bo panują tam świetne warunki pogodowe. To powód, dla którego wybierają go też i inni żużlowcy. Wcześniej informowaliśmy już na naszych łamach, że w Gorican trenował m.in. Wiktor Lampart.

Każdy trening na wagę złota

– W Chorwacji panowały fajne warunki i przede wszystkim bardzo dobra słoneczna pogoda. Sam tor był bardzo dobrze ułożony. Skorzystałem z okazji wyjazdu na tor, tym bardziej, że wtedy niepewna sytuacja była u nas. Moim zdaniem warto było pojechać i połapać kąty choćby dlatego, żeby dobrze przygotować się do tegorocznego SEC – mówi w wywiadzie dla strony internetowej ROW Rybnik, Kacper Woryna.

Każdy trening odbyty tuż po przerwie zimowej jest na wagę złota. Wygląda więc na to, że decyzja kapitana rybnickiego klubu o wyjeździe do Gorican była trafna. W Polsce być może jeszcze przez długi czas nikt nie wyjedzie na tor.

– Miałem zaplanowany wyjazd na tor w Rybniku, były w planach sparingi, ale teraz nie wiadomo, co się dalej będzie działo. Cały czas obserwuję sytuację. Wiadomo, zdrowie jest najważniejsze, więc tych kilka dni spędzonych w domu nas nie zabije – dodaje Kacper Woryna.

Eksperci od tego, żeby gadać

W sezonie 2020 ROW Rybnik jako beniaminek pojedzie w PGE Ekstralidze. Rybnicki klub jest skazywany na pożarcie i tym samym uznawany w opinii ekspertów za głównego kandydata do spadku z najlepszej żużlowej ligi świata. Ale kapitan ROW-u nie przejmuje się jednak opinią innych.

– Od tego są eksperci, żeby tak gadać. Ilu ich jest, tyle różnych głosów. Ja tutaj jestem od konkretnej roboty i mam zamiar ją wykonać. Jako kapitan zespołu będę trzymał klimat, dbał o team spirit oraz będę solidnie motywował pozostałych chłopaków – kończy Kacper Woryna.

Fot. Mariusz Cwojda/Magazyn Żuzel

Kacper Woryna

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Ty też możesz wygrać autobiografię „Tajskiego”

Przyjrzyj się zdjęciu i napisz, co, Twoim zdaniem, w tej sytuacji powiedział Tai Woffinden.Trwa nasz internetowy konkurs pod nazwą „Co powiedział Tai?”. Nagrodą jest...