Strona główna Aktualności Kacper Woryna wybrał klub - został Lwem!

Kacper Woryna wybrał klub – został Lwem!

-

Kacper Woryna podpisał kontrakt z Lwami. W nowym sezonie będzie startował w barwach Lejonen Gislaved.

Reklama

Liga szwedzka zaraz po zakończeniu rywalizacji i wręczeniu medali nie zamierza odpoczywać. Kierownictwo ligi analizuje sytuację i zastanawia się nad zmianami regulaminowymi, ale sytuacja z koronawirusem wiąże im ręce.

Kacper Woryna podpisał kontrakt ze szwedzkim Lejonen Gislaved (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Dopóki nie będzie konkretów, szczegółowych obostrzeń, zakazów i nakazów, to trudno podejmować decyzje. Klubowi działacze jednak nie zamierzają czekać. Prezesi wzięli się za kompletowanie składów drużyn.

Czytaj więcej  Maksymilian Bogdanowicz: szwedzka odsiecz stalowej armii? Raczej nie

Jednym z pierwszych polskich żużlowców, który zdecydował się na nowy kontrakt w Szwecji jest Kacper Woryna. Wychowanek ROW Rybnik w tym roku również był zawodnikiem Lejonen.

Czytaj więcej  Kacper Woryna z policyjną eskortą

Wystąpił tylko w trzech meczach. Ograniczenia miały związek z pandemią, zakazem podróżowania itp. Woryna przedłużył umowę w Gislaved na kolejny sezon. Lejon oprócz Woryny zatrudniło jeszcze trzech zawodników: Mathiasa Thörnbloma, Linusa Eklöfa i Caspera Henrikssona.

Rozmowy z pozostałymi kandydatami do zespołu trwają. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że są wśród nich dwaj Polacy.

Reklama


Musisz przeczytać

Leon Madsen zachorował zaraz po SoN

Duński stranieri częstochowskiego Włókniarza i lider reprezentacji kraju Leon Madsen jest zakażony koronawirusem. Żużlowiec przeszedł badania i o dodatnim wyniku testu poinformował w swoich...

Start Gniezno: zawirowania w klubie