More
  Strona głównaAktualnościKibice Stali Rzeszów wskazują lidera nowego zespołu

  Kibice Stali Rzeszów wskazują lidera nowego zespołu

  -

  Autor zdjęcia:Mateusz Lupa

  Efektowna prezentacja, przypominająca momentami w stylistyce pokaz mody połączony z koncertem rockowym. Tak Texom Stal Rzeszów przedstawiła kibicom skład na przyszły sezon.

  Licznie przybyłym do galerii handlowej Millenium Hall kibicom, prezes klubu Łukasz Rojek, zapowiedział powrót wielkiego żużla do Rzeszowa. I nie chodzi tylko o wynik sportowy, ale także o przywrócenie pozytywnej atmosfery wokół drużyny i odbudowanie dobrego imienia klubu. To ma przyciągać nowych sponsorów, a także kibiców. Właśnie na liczną obecność fanów speedway’a na stadionie w przyszłym roku, włodarze klubu liczą najbardziej.

  Czytaj więcej  Michał Widera: Nie chodzę na skróty

  Tuż przed prezentacją, zapytałem o największe rozczarowania ubiegłego sezonu, a także jakie nadzieje mają kibice „Żurawi” na ten nadchodzący. Wśród ojców „porażki” wymieniali choćby Dawida Lamparta, który w ich ocenie, będąc wychowankiem klubu i znając lokalny tor, powinien osiągać znacznie lepsze wyniki. Wśród rozczarowań podało także nazwisko Pawła Miesiąca.

  Jednocześnie fani rzeszowskiego klubu, wskazywali Kevina Woelberta, jako kandydata na lidera drużyny, który powinien poprowadzić Stal w walce o pierwszą ligę. Jak wiadomo przed sezonem 2022 zawodnik utracił swój cały sprzęt w pożarze warsztatu, mimo to był w stanie znaleźć się w dziesiątce najlepszych rajderów drugiej ligi.

  Czytaj więcej  Fogo Unia Leszno mocno skomplikowała sobie sytuację. Wita się z dołem tabeli?
  Kevin Woelbert
  (fot. Mateusz Lupa) Fani rzeszowskiego klubu wskazują Kevina Woelberta jako kandydata na lidera drużyny

  -Atmosfera jest jest bardzo dobra. Nie mogę doczekać się przyszłego sezonu – mówił Mateusz, jeden z kibiców. – Mam nadzieję, że zawodnicy będą mocno zaangażowani w walkę na torze, nie będą odpuszczać, będą jeździć do samego końca.

  Czytaj więcej  Żużlowcy kibicują piłkarzom

  Emocje wzbudziło przestawienie składu juniorskiego. W nadchodzącym sezonie, w drugiej lidze żużlowej nadal istnieć będzie możliwość kontraktowania na pozycję juniora, zawodników zagranicznych. Stal skorzystała skrzętnie z tej możliwości i, oprócz trzech juniorów polskich, o miejsce w składzie walczyć będzie aż czterech utalentowanych zawodników zagranicznych : Rune Thorst (Dania), Anže Grmek (Słowenia), Anders Rowe (Wielka Brytania) oraz Philip Hellstroem-Baengs (Szwecja).

  Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

  W kadrze seniorskiej także pojawiło się kilka naprawdę ciekawych nazwisk. Do drużyny po kilku latach wraca Peter Kildemand, który po licznych kontuzjach ma nadzieję w Rzeszowie odbudować swoją formę. Kolejnym zawodnikiem pworacającym na łono Rzeszowskiego klubu jest Rafał Karczmarz, który w 2016 roku, jeździł w Rzeszowie jako gość. Trzon drużyny mają stanowić Kevin Woelbert i Jacob Thorsell, a skład uzupełniają Eduard Krčmář, Jonas Jeppesen, Marcin Nowak i Mateusz Tudzież.

  Reklama

  Tak silny skład Stali, może zapowiadać tylko jedno – walkę o wejście do pierwszej ligi. Czy to się „Żurawiom” uda?

  Kadra Texom Stali Rzeszów na sezon 2023:

  Stal Rzeszów
  (fot. Mateusz Lupa)

  Seniorzy

  Marcin Nowak

  Rafał Karczmarz – zawodnik U24

  Mateusz Tudzież – zawodnik U23 i U24

  Jonas Jeppesen (Dania)

  Kevin Woelbert (Niemcy)

  Jacob Thorssell (Szwecja)

  Peter Kildemand (Dania)

  Eduard Krčmář (Czechy)

  Juniorzy

  Mateusz Majcher

  Konrad Mikłoś

  Nikodem Chorzępa

  Rune Thorst (Dania)

  Anže Grmek (Słowenia)

  Anders Rowe (Wielka Brytania)

  Philip Hellstroem-Baengs (Szwecja)

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...