Strona główna Aktualności Kibice Unii Leszno organizują i pomagają

Kibice Unii Leszno organizują i pomagają

-

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem w polskich szpitalach brakuje podstawowych środków ochronnych m.in. maseczek, gogli i fartuchów. W tej sytuacji nie pozostają bierni kibice żużla z Leszna. Fani czarnego sportu ze Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Unia Leszno organizują zbiórkę finansową dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

Kibice uruchomili specjalną zbiórkę środków finansowych poprzez platformę zrzutka.pl. Umożliwia ona zbieranie pieniędzy na wybrane cele na pośrednictwem internetu. Z zebranych środków organizatorzy zakupią dla leszczyńskiego szpitala środki ochrony osobistej. Chodzi o maski z filtrem SP3/SP2, gogle/okulary ochronne, przyłbice ochronne, rękawice ochronne długie, płyny/chusteczki do dezynfekcji rąk/powierzchni.

– Jako dumni Polacy, mieszkańcy miasta Leszna, kibice Unii Leszno nie możemy przejść obojętnie obok tej mozolnej i ciężkiej walki z chorobą COVID-19. Po “burzy mózgów”, rozmowach oraz pomysłach postanowiliśmy uruchomić zrzutkę na rzecz WOJEWÓDZKIEGO SZPITALA ZESPOLONEGO w Lesznie. Za wszystkie zebrane pieniądze chcemy zakupić najpotrzebniejsze rzeczy, które pomogą naszym “żołnierzom” w walce z koronawirusem SARS-CoV2 – napisali członkowie stowarzyszenia.

Jak można pomóc? Każdy z nas może pomóc poprzez: wpłatę dowolnej kwoty na stronie akcji – link TUTAJ  promowanie i udostępnianie linka do zrzutki w mediach społecznościowych.

– Mamy świadomość, że zapotrzebowanie na tego typu rzeczy jest ogromne, lecz chcemy dołożyć swoją cegiełkę do walki z wirusem. Nie wiedzą, lecz czynem mamy zamiar walczyć z niewidzialnym wrogiem! – podkreślają kibice.

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Ty też możesz wygrać autobiografię „Tajskiego”

Przyjrzyj się zdjęciu i napisz, co, Twoim zdaniem, w tej sytuacji powiedział Tai Woffinden.Trwa nasz internetowy konkurs pod nazwą „Co powiedział Tai?”. Nagrodą jest...