Strona główna Aktualności Kiedyś to byłoby wielkie wydarzenie

Kiedyś to byłoby wielkie wydarzenie

-

Międzypaństwowy mecz żużlowy Wielka Brytania – Polska odbędzie się 19 października w Glasgow. Tak decyzję podjęli sternicy speedwaya na Wyspach i władze Polskiego Związku Motorowego. Kilkanaście lat temu, to byłoby wielkie wydarzenie. Dzisiaj gdy brytyjski speedway znajduje się w kryzysie, faworytem konfrontacji będą Biało-Czerwoni.

Ważne, żeby gospodarze sięgnęli po swoich najlepszych zawodników, ale wiadomo, że nie wszyscy chętnie współpracują z brytyjską federacją. Z różnych względów, głównie organizacyjnych i finansowych. To jednak nie zmienia faktu, że kibice będą mieli nie lada gratkę zobaczyć na torze najlepszych polskich zawodników. Obie reprezentacje będą składać się z zawodników, którzy zostali powołani na tegoroczny finał Speedway of Nations. mecz odbędzie się dwa dni po finale “SoN”.

Czytaj więcej  Gorzów oddycha z ulgą. Stal pokonała Motor. Zmarzlik na osiemnastkę!

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Międzypaństwowy mecz żużlowy Wielka Brytania – Polska odbędzie się 19 października w Glasgow

W reprezentacji Polski mają wystąpić Maciej Janowski, Dominik Kubera, Wiktor Lampart, Jakub Miśkowiak, Bartosz Zmarzlik. Brytyjczycy swój skład podadzą w najbliższym czasie, jednak można spodziewać się, że pojawią się tam uczestnicy cyklu Grand Prix, Tai Woffinden i Robert Lambert.

Reklama

Mecz Wielka Brytania – Polska odbędzie się we wtorek, 19 października w Glasgow. Bilety będą dostępne na stronie https://glasgowtigers.co.uk/. Mecz rozpocznie się o 19:30 (czasu lokalnego). Gospodarze starają się o przygotowanie transmisji telewizyjnej – będzie ona dostępna online.

Reklama

Must Read

Mark Karion. Jedna osoba go odmieniła

W cyklu Biografie zawodnikówMark Karion urodził się 5 kwietnia 2000 roku. Podobnie jak wielu rosyjskich zawodników przygodę z motocyklami rozpoczął od motocrossu. Również jego...