More
  Strona głównaAktualnościKierownik Falubazu: „Nikt mi nie zabroni kibicować Kolejarzowi Opole”

  Kierownik Falubazu: „Nikt mi nie zabroni kibicować Kolejarzowi Opole”

  -

  Rozmowa z Markiem Mrozem – kierownikiem Falubazu Zielona Góra

  Właściwie z konieczności musiałeś zmienić klub. Nie chodzi ci po głowie powrót do Opola?

  Wiadomo jak jest. U siebie to jest u siebie i powiem szczerze, że myślałem sobie, że będę z Kolejarzem Opole na dobre i złe. Sporo lat jazdy, sporo zdrowia dla tego klubu zostawiłem. Ale tak się życie poukładało, że jestem w Zielonej Górze i naprawdę nie rozpaczam. Oddaję Falubazowi wszystko co potrafię i będziemy walczyć o Ekstraligę. A Kolejarz ma innych ludzi i ja mogę tylko z boku obserwować co tam się dzieje i oczywiście opolskim żużlowcom kibicować. Widocznie mają lepszych fachowców.

  Trenerem Kolejarza pewnie będzie Marcin Sekula.

  Czytaj więcej  Cud nad Brdą

  I ja trzymam za niego mocno kciuki. Sam chciałbym bardzo, żeby Kolejarz Opole w końcu jechał w wyższej lidze niż II. Od kilku sezonów ten skład nie wygląda źle, w ostatnim sezonie było już naprawdę blisko, ale dalej jest ta II liga. Niech próbują teraz nowi ludzie. Może im się uda? A Marcinowi na pewno przyda się cierpliwość i wytrwałość. To mu się najbardziej przyda.

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda)

  Twoje wsparcie mają.

  No pewnie. Ja, choć rozstałem się z Kolejarzem, to nie przestałem być kibicem tego klubu! Tego nikt mi nie zabroni. Będę kibicował Kolejarzowi, ale przede wszystkim Falubazowi Zielona Góra, bo w tej chwili to jest dla mnie najważniejszy klub.

  Co u ciebie?

  Pracuję zawodowo i zasuwam praktycznie całą dobę, bo ja mam pracę na trzy zmiany. A czym się zajmuję? Pracuję w logistyce i bezczynnie nie leżę. Na trzy zmiany, po osiem godzin, czyli tak jak niemal każdy. Bywa, że w dzień się prześpię i na na noc do pracy. Ale odliczam czas do sezonu, bo jednak żużel to jest ta największa miłość.

  Reklama

  Zostajesz w Zielonej Górze na kolejny sezon, jako kierownik Falubazu?

  Jesteśmy po rozmowach i wygląda, że tak. Ja jestem zadowolony, mam nadzieję, że Falubaz też. Jeśli nic się nie wydarzy, a mam nadzieję, że nie, to razem będziemy walczyć o powrót do Ekstraligi. Tak jak większość kibiców z Zielonej Góry, liczę, że ta jazda na pierwszoligowych torach to będzie tylko roczna przygoda.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...