Strona główna Aktualności Klub w opałach: skład im się rozsypał, a za chwilę rusza...

Klub w opałach: skład im się rozsypał, a za chwilę rusza PGE Ekstraliga

-

Po Przemysławie Pawlickim kolejnych dwóch zawodników ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz i dwóch mechaników mają pozytywne wyniki testów PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19).

Zakażeni są juniorzy Mateusz Bartkowiak i Kacper Łobodziński. Do 6 kwietnia pozostaną w kwarantannie. Czy w tej sytuacji dojdzie do meczu pierwszej kolejki PGE Ekstraligi z udziałem grudziądzkiej drużyny?

Czytaj więcej  GKM: jedna wiadomość dobra, druga zła

Przed pierwszą rundą rozgrywek PGE Ekstraligi każdy klub jest zobowiązany przeprowadzić testy na obecność koronowirusa SARS-CoV-2 techniką RT-PCR wszystkim osobom uczestniczącym w meczu i uprawnionym do przebywania w strefach stadionu, w których jest to wymagane regulaminowo. To samo dotyczy przedsezonowych sparingów.

Kolejne przypadki Covid-19 w GKM (fot. Magazyn Żużel)

W ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz przedsezonowe testy dały pozytywny wynik u dwóch zawodników i dwóch mechaników. Cała czwórka zakażonych znalazła się w izolacji, po czym nastąpiło zgłoszenie do klubowego Komisarza Sanitarnego i Koordynatora Sanitarnego Ekstraligi Żużlowej.

Reklama

Dla Bartkowiaka i Łobodzińskiego oraz dwóch mechaników oznacza to, że zostali wykluczeni z udziału w trwających przygotowaniach do sezonu , aż do czasu uzyskania statusu ozdrowieńców, czyli 6 kwietnia.

Reklama

Must Read

Adrian Miedziński na pewno dostanie propozycję kontraktu

Adrian Miedziński nie będzie zawodnikiem Apatora Toruń. Taką decyzję podjął macierzysty klub "Miedziaka" z grodu Kopernika i jak mówi sam zawodnik: co zrobić, życie...