Strona główna Aktualności Klub z Rawicza może całkowicie wycofać się z rozgrywek

Klub z Rawicza może całkowicie wycofać się z rozgrywek

-

Nieznane są dalsze losy Metalika Recycling Kolejarza Rawicz. Może zdarzyć się, że półfinałowy mecz rewanżowy play off z Trans MF Landshut Devils był ostatnim i za rok “Niedźwiadków” zabranie na drugoligowych torach nie zobaczymy.

Przyszłość rawickiego klubu stanęła pod znakiem zapytania. Władze Kolejarza twierdzą, że “wszystkie scenariusze są możliwe”. O sytuacji i zagrożeniu poinformowali w specjalnie wydanym oświadczeniu, w którym czytamy:

Szanowni Kibice,

przed nami ostatni mecz sezonu 2021 na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu. Był to dla nas sezon pełen emocji, wielu pasjonujących meczów, ale też sezon, w którym pokazaliśmy, że w Rawiczu może zagościć żużel na najwyższym poziomie. Nowe rozdanie, o którym mówiliśmy przed sezonem, okazało się być strzałem w przysłowiową setkę. Stworzyliśmy solidną, dobrze rozumiejącą się drużynę, o czym świadczy fakt jazdy w play-off, pojawił się nowy prezes – właściciel firmy Metalika Recycling Pan Sławomir Knop, który przejął i odbudował Kolejarza, poświęcając na ten cel mnóstwo energii oraz swoich pieniędzy, mieliśmy Was – kibiców, licznie odwiedzających stadion, gdzie zawsze tworzyliście świetną atmosferę, poprawiliśmy wygląd domowego obiektu oraz wizerunek klubu. Nawet nasze najbardziej optymistyczne myśli nie zakładały aż tak dobrego scenariusza – dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt Kolejarz Rawicz 2021!

Czytaj więcej  Stelmet Falubaz dopina kontrakt z nowym zawodnikiem

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) W Rawiczu wszystkie scenariusze są możliwe

Niestety, w związku ze zmianami regulaminowymi w PGE Ekstralidze, jest to również ostatni mecz, w którym możemy liczyć na wsparcie klubu Unia Leszno. Przez cały czas trzymaliśmy się hasła #MocniRazem, dzięki czemu wspólnie pracowaliśmy dla dobra naszych drużyn, szkolenia, jak i rozwoju całej dyscypliny. W przyszłym roku, w związku ze startem nowej ligi U24, nie będzie możliwy start młodych zawodników Unii. Stawia to w bardzo trudnej sytuacji nasz klub i niestety na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie zagwarantować tego, czy w przyszłym roku speedway zagości w Rawiczu. Liczymy, na dobrą wolę i gest, w szczególności samorządu, a także nowych potencjalnych sponsorów oraz Was – kibiców, by żużel w Rawiczu mógł nadal istnieć i rozwijać się.

Reklama

Przed nami trudny okres, w którym możliwe są na nasze nieszczęście wszystkie scenariusze. Liczymy na Wasze wsparcie, trzymajcie kciuki i do zobaczenia jutro na ostatnim meczu!

Rawickie Niedźwiadki zakończyły ligowy sezon. W sobotę przegrali u siebie z niemieckim Landshut 40:50. Niemiecki zespół zakwalifikował się do finału play off 2.ligi.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

W Łodzi będzie trzęsienie ziemi?

Rozmowa z Norbertem Kościuchem – zawodnikiem Orła ŁódźSukcesu w Łodzi nie było. Może być trzęsienie ziemi…Może tak być. Naprawdę może tak być. Znając prezesa...