Strona główna Aktualności Kluby na gwałt szukają zawodników do „covidowej poczekalni”

Kluby na gwałt szukają zawodników do „covidowej poczekalni”

-

Covid-19 wdarł się do żużlowego środowiska i już kilku zawodników wysłał na kwarantannę. Strach i obawy zajrzały w oczy, więc kluby zaczęły intensywniej rozglądać się za zawodnikami, których mogą zatrudnić w charakterze tzw. gościa.

Fredrik Jakobsen uzupełnił kadrę ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz, Rohan Tungate dołączył do Motoru Lublin, Jakub Jamróg i Andrzej Lebiediew są do dyspozycji Betard Sparty Wrocław.

Czytaj więcej  „Grzegorz jedzie z nami”

Który jeszcze w pierwszoligowców mógłby zasilić szeregi ekstraligi? Kluby są świadome zagrożenia i szukają kandydatów. Na pewno wartościowym zawodnikiem, który w ub. roku startował w najwyższej klasie rozgrywkowej, pozostaje Niels Kristian Iversen. Duńczyk miał propozycję z Moje Bermudy Stali Gorzów, ale jej nie przyjął. Dlatego wicemistrzowie Polski nie czekali i podpisali umowę z Nicolaiem Klindtem.

Do wzięcia pozostaje m. in. Niels Kristian Iversen (fot. Magazyn Żużel)

Popularnego PUKA pytali o plany również torunianie, ale jak się okazuje, zawodnik chce w pierwszej kolejności skupić się na przygotowaniach do sezonu i trenuje w Tarnowie. Jak będzie przygotowany, to wtedy zastanowi się, czy wróci do ekstraligi. eWinner Apator wziął na pozycję “gościa” Wiktora Kułakowa, który był jego najlepszym zawodnikiem w 2020 roku.

Reklama

Dzisiaj tylko Fogo Unia Leszno nie szuka na siłę nowego zawodnika, który byłby w poczekalni na wypadek zakażenia w drużynie. Kilka interesujących nazwisk jest do wzięcia – Oliver Berntzon, Siergiej Łogaczew, Andreas Lyager, Wadim Tarasienko. Może bardziej doświadczeni – Rune Holta lub Peter Ljung.

Reklama

Must Read

Prezes nie wytrzymał i publicznie uderza w Piotra Pawlickiego

Zagotowało się w klubie i jako pierwszy nie wytrzymał prezes Roger Uppgård. Szef Masarny Avesta publicznie uderza w Piotra Pawlickiego. Krytykuje niewłaściwe zachowania polskiego...