More
  Strona głównaAktualnościŻaden klub nie wpadł na taki pomysł jak Metalika Kolejarz Rawicz. Ciekawe,...

  Żaden klub nie wpadł na taki pomysł jak Metalika Kolejarz Rawicz. Ciekawe, czy to się sprawdzi

  -

  W Rawiczu już trenują. Nowy trener drużyny – Maciej Jader – na brak zajęć nie może narzekać. Intensywnie pracują również klubowi mechanicy. Muszą przygotować aż kilkanaście motocykli. W przyszłym roku to klub zapewni zawodnikom sprzęt. Oni na zawody jeździć będą z przysłowiowym plecaczkiem.

  – Przygotowujemy motocykle, a po południu trening ogólnorozwojowy w sali gimnastycznej. Cały dzień na obrotach. Wszyscy pracują z dużym zaangażowaniem – mówi nam trener Maciej Jąder z Metaliki Kolejarza Rawicz. – Przygotowujemy 13 nowych motocykli. Wszystkie silniki przygotowuje dla nas tuner Jacek Rempała.

  Czytaj więcej  Zdaniem ministra sportu sankcje na A. Łagutę i E. Sajfutdinowa to błąd. W sieci wrze

  W Metalice Kolejarzu imponująco prezentuje się warsztat – kilkanaście motocykli. Wszystkie są własnością klubu i wszystkie będą do dyspozycji zawodników. Metalika Kolejarz zdecydował, że nie tylko udostępni sprzęt swoim żużlowcom, ale też będzie je serwisował przez cały rok. To jest nowość w dzisiejszym świecie żużla, gdzie zawodnicy sami kupują i serwisują swoje motory.

  Maciej Jąder Metalika Kolejarz Rawicz
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) W Rawiczu nowym trenerem jest Maciej Jąder…
  Czytaj więcej  Piotr Pawlicki: zobaczcie jego nowy tatuaż. O co w tym chodzi!?
  Jacek Rempała
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) …a silniki przygotowuje Jacek Rempała

  Na „Florku” spróbują uniknąć nieporozumień, gdy żużlowcy podpisują kontrakty, kasują pieniądze na przygotowanie sprzętu i później w niego nie inwestują. W Rawiczu w przyszłym sezonie ma być inaczej.

  Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

  – Zawodnik o nic nie musi się martwić. Przyjeżdża na trening, na zawody i w parku maszyn czeka na niego przygotowany motocykl. Wystarczy go dobrze dopasować do warunków na torze i własnych oczekiwań – tłumaczy trener Jąder.

  Czytaj więcej  To była żużlowa uczta

  Kiedyś już tak było, latach 80. i 90., że to właśnie kluby zapewniały zawodnikom motocykle, zatrudniały mechaników. Żużlowcy nie musieli martwić się o sprawy techniczne. W Rawiczu w podobny sposób chcą zafunkcjonować w lidze w następnym sezonie. Co ważne, nie było problemu z zawodnikami, którzy zgodzili się na warunki zaproponowane przez Metalikę Kolejarza.

  Reklama

  – Postawiliśmy na doświadczenie, na zawodników, którzy potrafią się ścigać. Teraz od nas dostaną dobre motocykle. Jacek Rempała to najlepszy żużlowy tuner na świecie – kończy szkoleniowiec rawickich „Niedźwiadków”.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...