Strona główna Aktualności Kolejarz Rawicz już może polewać

Kolejarz Rawicz już może polewać

-

Kilka dni temu informowaliśmy o ogromnych samorządowych dotacjach dla Falubazu Zielona Góra i Stali Gorzów. Ale jeśli ktoś myśli, że lokalne samorządy przekazują żużlowym klubom tylko pieniądze, to jest w błędzie. Kolejarz Rawicz otrzymał na przykład… wóz strażacki.

Miła uroczystość przekazania odbyła się na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu. To obiekt, na którym na co dzień trenują i rozgrywają swoje ligowe mecze popularne “Niedźwiadki”, Kolejarz Rawicz otrzymał ten prezent od samorządu Miejskie Górki. To gmina leżąca na terenie powiatu rawickiego. W przekazaniu wozu specjalnego OSP, bo oficjalnie taką nosi nazwę, wzięli udział burmistrz Miejskiej Górki Karol Skrzypczak i zastępca burmistrza Rawicza Paweł Szybaj. Kolejarz Rawicz natomiast był reprezentowany przez przedstawiciele zarządu klubu i trenera Roman Jankowski.

Wóz nie do gaszenia

Ktoś spyta: po co żużlowcom wóz strażacki? No na pewno nie będzie używany do gaszenia pożarów. Kolejarz Rawicz z otwartymi ramionami przyjął ten prezent, bo samochód posłuży jako polewaczka i dodo ubijania toru. Obecny sprzęt, który jest do tego wykorzystywany jest już „ma wykończeniu”, więc strażacki wóz spadł im jak z nieba. Star oczywiście nie jest nowy, ma już swoje lata i został wycofany z jednej z miejskogóreckich jednostek OSP. Ma za to mały przebieg, co wróży mu długą służbę na żużlowym torze.

Tymczasem Kolejarz Rawicz nie tylko sprzętowo przygotowuje się do sezonu. Podopieczni “Jankesa” mają za sobą krótkie zimowe zgrupowanie w Szklarskiej Porębie i teraz czekają na poprawę pogody i pierwsze treningi na torze. Sprzyjającą aurę wykorzystują na treningi na crossowisku. Jednocześnie cały czas pracują nad poprawą kondycji i wytrzymałości. Część zawodników Stainer Unii Kolejarza Rawicz przygotowuje się indywidualnie. Młodzież i Damian Baliński trenują w Lesznie pod okiem trenera Michała Turyńskiego.


Zawodnicy Kolejarza Rawicz związani z Unią Leszno (z którą rawicki klub współpracuje) mogą w tym miesiącu pojechać wspólnie z pierwszym zespołem na treningi do Hiszpanii. Mają sami zdecydować, czy lepiej zostać w domu, czy wybrać się na Półwysep Iberyjski. Ze Strzeleckiej dostali propozycję wyjazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Ekstraliga Żużlowa otworzy skarbiec i pomoże klubom

Polski Związek Piłki Nożnej zadeklarował pomoc piłkarskim związkom regionalnym i klubom piłkarskim w związku z paraliżem nie tylko gospodarki, życia codziennego, w tym również...