More
  Strona głównaAktualnościKolejarz Rawicz: na razie wszystko zagrało

  Kolejarz Rawicz: na razie wszystko zagrało

  -

  Jak w piosence, „najtrudniejszy pierwszy krok”, który właśnie został zrobiony. Kilka miesięcy budowania, treningów, przygotowań, które z każdym tygodniem potęgowały coraz większe oczekiwania kibiców. Pierwszy mecz był niewiadomą. Rawickie „Niedźwiadki”, mimo silnego oporu rywala Texom Stali Rzeszów, poradziły sobie.

  Metalika Recycling Kolejarz w pierwszym meczu sezonu pokonała rzeszowskie „Żurawie” 46:42. W Rawiczu odetchnęli z ulgą. Wiedzą jednak, że w kolejnych meczach wcale nie będzie łatwo o punkty. Bohaterem okazał się junior Wiktor Przyjemski, chociaż warto pochwalić także innych zawodników. Zdaniem trenera Adama Skórnickiego zwyciężył kolektyw – bez wyróżniania nazwisk.

  Kolejarz Rawicz
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Metalika Recycling Kolejarz w pierwszym meczu sezonu pokonała rzeszowskie „Żurawie”

  – My też jechaliśmy pierwszy mecz w tym sezonie – przypomina trener Janusz Stachyra z Texom Stali Rzeszów. – Popełniliśmy kilka błędów na trasie i one przesądziły, że ze zwycięstwa cieszą się gospodarze. Wracamy do domu, wprowadzamy korekty i walczymy dalej. Każdy z zawodników wie, co źle zrobił. Mamy materiał do analizy, żeby wyeliminować błędy.

  Reklama

  – Fajnie wyszło – mówi o zwycięstwie w inauguracyjnym meczu Wiktor Przyjemski. – Kluczem do sukcesu okazała się bardzo dobra atmosfera. Pomagaliśmy sobie i każdy zawodnik mógł liczyć na wsparcie. Poza tym, nikt w klubie nie wywiera presji, co pozwala z większym luzem rywalizować o punkty.

  @magazynzuzel.pl

  #kolejarzrawicz #dc #dlaciebie #fyp #magazynzuzel #zuzel #żużel #speedway #2ligażużlowa #sport #kibice #motosport

  ♬ dźwięk oryginalny – magazynzuzel.pl

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...