More
  Strona głównaAktualnościKołodziej i Dudek z szansą na historyczny wyczyn

  Kołodziej i Dudek z szansą na historyczny wyczyn

  -

  Po dwóch rundach SEC z wielką radością patrzymy na klasyfikację generalną cyklu. Na prowadzeniu znajduje się Janusz Kołodziej, a na drugiej pozycji Patryk Dudek. Obaj żużlowcy walczą o odczarowanie Indywidualnych Mistrzostw Europy z perspektywy Polski.

  Walka o miano najlepszego żużlowca Starego Kontynentu stoi na bardzo wysokim poziomie od 2013 roku. To od tamtego czasu w organizacji cyklu mocno pomaga firma One Sport, a same rozgrywki nabrały prestiżu. Pod nazwą SEC (Speedway Euro Championship) odbyło się już dziewięć edycji Indywidualnych Mistrzostw Europy. Nigdy nie wygrał Polak.

  Czytaj więcej  Warsztat kapitana Unii Leszno właśnie stał się inteligentny dzięki Yale

  Zwyciężanie w klasyfikacji generalnej europejskiego czempionatu stało się domeną Duńczyków, którzy mają łącznie cztery triumfy. Do tego dochodzą dwie wygrane Rosji (obie są udziałem Emila Sajfutdinowa). Po jednej wygranej mają reprezentanci Słowacji, Łotwy oraz Wielkiej Brytanii.

  Janusz Kołodziej
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Janusz Kołodziej i…
  Patryk Dudek
  (fot. Magazyn Żużel /Mariousz Cwojda) …i Patryk Dudek walczą o odczarowanie Indywidualnych Mistrzostw Europy z perspektywy Polski.

  Nasi nadają ton

  Polacy często w pojedynczych rundach spisywali się bardzo dobrze, ale na całym dystansie cyklu już nie było wspaniale. Cały czas największy sukces to srebro Jarosława Hampela z 2018 roku. Po brązowe medale sięgali z kolei Krzysztof Kasprzak (rok 2016) oraz Patryk Dudek (2021).

  Czytaj więcej  Janusz Kołodziej - zdąży czy odpuści?

  Obecnie to Biało-Czerwoni nadają ton rywalizacji. W II rundzie tegorocznego cyklu triumfował Janusz Kołodziej, który przewodzi klasyfikacji generalnej z dorobkiem 29 punktów. Trzy „oczka” mniej zgromadził Patryk Dudek. O mistrzostwo z Polakami zawalczą duńskie gwiazdy. Po 25 punktów bowiem mają na swoim koncie Mikkel Michelsen oraz Leon Madsen.

  Kołodziej i Dudek mają sporą szansę odczarować dla Polski cykl SEC. Motywacja jest w tym przypadku podwójna. Oprócz złotego medalu mistrzostw Europy otrzymuje się przepustkę do cyklu Grand Prix 2023. To może być szczególnie kuszące dla Kołodzieja, który dotychczas nie notował udanych sezonów w Grand Prix.

  Reklama

  3. runda Indywidualnych Mistrzostw Europy w sobotę, 3 września, o godz. 19 w Łodzi. Łódź po raz pierwszy będzie organizatorem rundy Tauron Speedway Euro Championship. Wejściówki na SEC dostępne są w Kwiaciarni H. Skrzydlewska na Moto Arenie Łódź oraz on-line poprzez stronę ebilet.pl.

   

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...