More
  Strona głównaAktualnościKoszmarne sceny na torze w Grudziądzu

  Koszmarne sceny na torze w Grudziądzu

  -

  W trzecim wyścigu derbów z udziałem drużyn z Grudziądza i Torunia doszło do koszmarnego wypadku. Przy wyjściu z pierwszego wirażu na bandę wpadli Nicki Pedersen i Jack Holder. Duńczyk stracił przytomność. Z toru zabrała go karetka pogotowia. W wypadku uczestniczył również Kenneth Bjerre i on został wykluczony z powtórki wyścigu.

  Reklama

  – To ja zostałem uderzony i zepchnięty, w niczym nie zawiniłem – tłumaczył Kenneth Bjerre, który poczuł się skrzywdzony decyzją arbitra. Sędzia uznał, że Bjerre zawęził tor jazdy, zrobiło się bardzo ciasno i z tego powodu doszło do wypadku.

  (fot. x2 Speedway Ekstraliga/Łukasz Trzeszczkowski)

  Pedersen odzyskał  przytomność na stadionie. Holder miał kłopoty z oddychaniem, stad podejrzenia o kontuzji żeber. Lekarz zawodów zdecydował, że obu poszkodowanych żużlowców – Pedersena i Holdera – należy przewieźć do szpitala i tam zostaną szczegółowo przebadani. Nastąpiła przerwa w zawodach. mecz został wznowiony po powrocie karetek pogotowia ze szpitala.

  Ściskamy kciuki za zdrowie zawodników.

   

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...