Zamknij

Król Bartosz I. Złoty kask zamiast korony

22:09, 27.07.2020 Aktualizacja: 21:41, 16.11.2021
Skomentuj

Bartosz Zmarzlik został zwycięzcą turnieju o "Złoty Kask" w Bydgoszczy. Na torze Polonii walka toczyła się nie tylko o "ZK", ale również o nominacje - udział w finale indywidualnych mistrzostw Polski oraz w eliminacjach mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Dzięki temu rywalizacja okazała się bardzo atrakcyjna i żaden zawodnik nie odpuszczał.

Mistrz świata z Gorzowa znajdował się poza zasięgiem konkurentów, chociaż pojedynki z Januszem Kołodziejem czy Jarosławem Hampelem stały na najwyższym poziomie. Za plecami Zmarzlika toczyła się walka o pozostałe miejsca na podium i przepustki do finału IMP i eliminacji międzynarodowych.

Bartosz Zmarzlik znajdował się poza zasięgiem konkurentów(fot.Abramczyk Polonia Bydgoszcz)

W 9 biegu stanęli na starcie Dudek, Kasprzak, Hampel - wszyscy z czołówki oraz Smektała. O zwycięstwo walczyli Kasprzak z Dudkiem i obrońca tytułu pokonał żużlowca Falubazu. "Kasper" po słabym początku sezonu, jakby dostał drugie życie. Przed ostatnią serią startów w czołówce znajdowali się: Zmarzlik, Przedpełski, Kasprzak, Dudek, Kołodziej, Woryna i Hampel. Wszyscy czekali na piątą serię wyścigów.

W 17 trzy punkty zgarnął Hampel. W następnym biegu Kołodziej wygrał z Kasprzakiem i w klasyfikacji "Kasper" miał 12 pkt, Kołodziej - 11. Przedpełski i Dudek mieli okazję w 19 wyscigu zatrzymać rozpędzonego Zmarzlika, ale już na pierwszym wirażu mistrz świata wbił turbo i rywale oglądali jego plecy.

Bartosz Zmarzlik zasłużenie i w wielkim stylu wygrał jubileuszowy 60. turniej finałowy o Złoty Kask. Najlepszych ośmiu zawodników awansowało do finału indywidualnych mistrzostw Polski w Lesznie.