More
  Strona głównaAktualnościKrosno nie jest gotowe na Ekstraligę

  Krosno nie jest gotowe na Ekstraligę

  -

  Rozmowa z Grzegorzem Leśniakiem – prezesem Cellfast Wilków Krosno

  Jest euforia, apetyt rośnie. To tak krótko i szczerze: Krosno jest gotowe na żużlową Ekstraligę?

  Reklama

  Nie. Krosno na dzisiaj nie jest gotowe na Ekstraligę i mówię o tym szczerze. Ale podejmujemy działania, takie by stadion był modernizowany. Na pewno nie jesteśmy gotowi pod względem infrastruktury. Wszystko mamy jednak opracowane i wiemy co musi się stać, żebyśmy mogli rywalizować w najlepszej żużlowej lidze świata. Została właśnie oddana trybuna na 705 krzesełek obok drugiego wirażu. Oddane zostało już oświetlenie o znakomitej mocy. Wiem, że są plany budowy trybuny na pierwszym wirażu, bo aż prosi się aby powstała. Gdy ten stadion będzie gotowy, będziemy mogli myśleć o awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej. Ale absolutnie nie zamierzamy hamować tej drużyny. Jak będziemy wygrywać, to nikt nie będzie mówił zawodnikom, by nie odkręcali manetki gazu. Docelowo awans do PGE Ekstraligi jest w strategii Cellfast Wilków Krosno. To muszą być wspólne działania klubu, miasta i sponsorów.

  Kto jest w tej chwili faworytem do awansu?

  Nic się w moich odczuciach nie zmieniło. Według mnie Abramczyk Polonia Bydgoszcz to główny faworyt tegorocznych rozgrywek. Miejsce Bydgoszczy jest w Ekstralidze. Jest tam wszystko, żeby to zrobić. Mają mocny skład, mają finanse i zmodernizowany stadion. Teraz dołączył jeszcze znakomity młodzieżowiec Wiktor Przyjemski, Zatem Polonia może w tym sezonie awansować. ROW Rybnik jakby ostatnio nieco zwolnił, choć ta drużyna ma jasno określony cel. Wiem, że rybniczanie nie biorą w ogóle pod uwagę innego scenariusza, niż awans do Ekstraligi. Całkiem możliwe, że tak się stanie, ale moim zdaniem to Polonia Bydgoszcz jest głównym kandydatem do awansu.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jarosław Hampel: „To była złość”

  - Musieliśmy mocno szarpać przez cały mecz – mówi Jarosław Hampel, wracając wspomnieniami do niedzielnego finału play off DMP. Motor Lublin pierwszy raz w...