Strona główna Aktualności Krzysztof Buczkowski: kapitan, który odchodzi

Krzysztof Buczkowski: kapitan, który odchodzi

-

Krzysztof Buczkowski postanowił odejść z GKM-u Grudziądz. Wychowanek grudziądzkiego klubu poinformował włodarzy klubu, że chce zmienić otoczenie i poszukać nowych wyzwań w swojej karierze.

Reklama

Sezon 2020 był najsłabszym w karierze Krzysztofa Buczkowskiego. Doświadczony zawodnik wykręcił średnią na poziomie 1,098 pkt/bieg. Działacze GKM-u Grudziądz byli jednak skłonni, aby dać Buczkowskiemu szansę na poprawę.

Buczkowski
Krzysztof Buczkowski postanowił odejść z GKM-u Grudziądz (fot. Magazyn Żużel)

– Od razu po zakończeniu sezonu usiedliśmy do stołu i chcieliśmy przedłużyć kontrakt. Byliśmy w stałym kontakcie, a w ostatnich dniach rozmawialiśmy codziennie. Ostatecznie podczas poniedziałkowego spotkania usłyszeliśmy od Krzysztofa, że chce zmienić środowisko.

Czytaj więcej  "Buczek" szczery do bólu: tym sezonem po tylu latach straciłem wszystko

-Chcieliśmy dać mu kolejną szansę i wierzyliśmy w jego odbudowę w naszym klubie, ale zawodnik uznał, że potrzebuje zmiany. Zrobił on dla grudziądzkiego klubu wiele, a los drużyny nigdy nie był dla niego obojętny, za co z tego miejsca chciałbym mu podziękować – powiedział prezes GKM-u Grudziądz Marcin Murawski dla mediów klubowych.

Krzysztof Buczkowski był kapitanem zespołu od 2015 roku, kiedy grudziądzanie wywalczyli awans do PGE Ekstraligi. Łącznie od początku kariery „Buczek” wystąpił w barwach GKM-u 150 razy. Teraz najprawdopodobniej 34-latek poszuka zatrudnienia w 1. lidze.

Reklama


Musisz przeczytać

Leon Madsen zachorował zaraz po SoN

Duński stranieri częstochowskiego Włókniarza i lider reprezentacji kraju Leon Madsen jest zakażony koronawirusem. Żużlowiec przeszedł badania i o dodatnim wyniku testu poinformował w swoich...

Start Gniezno: zawirowania w klubie