More
  Strona głównaAktualnościKrzysztof Cegielski o ekwiwalencie za wyszkolenie Dominika Kubery

  Krzysztof Cegielski o ekwiwalencie za wyszkolenie Dominika Kubery

  -

  Macierzysty klub Dominika Kubery, czyli Unia Leszna domaga się ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika. Motor Lublin, do którego przeszedł żużlowiec, nie zamierza płacić. Sytuacja czy bardziej spór między klubami trwa i wciąż nie został rozstrzygnięty.

  22-letni wychowanek leszczyńskich Byków, trenuje z Motorem Lublin, ale nie wystąpi w trzech pierwszych meczach z udziałem lubelskich „Koziołków”. Lubelski klub prawdopodobnie podpisze z nim kontrakt w majowym okienku transferowym.

  Krzysztof Cegielski, były żużlowiec, aktualnie szef stowarzyszenia żużlowców w Polsce i telewizyjny ekspert, będąc gościem Radia Freee w programie „Pięć Jeden”, przedstawił swoją opinie na temat przenosin Kubery z Leszna do Lublina.

  Dominik Kubera to wychowanek Unii Leszno. Tu na zdjęciu z prezesem Józefem Dworakowskim, twórcą potęgi klubu z Leszna (fot. Magazyn Żużel)

  – Sprawę Dominika znam doskonale i zaczęła się ona dużo wcześniej. Początek miała w Lesznie, gdy podpisywał kontrakty. Kubera chciał zabezpieczyć się, by nie dotyczył go ekwiwalent w trakcie odejścia. Dominik i ja byliśmy pewni, że ekwiwalent go nie dotyczy. Ja do dzisiaj nie wiem, czy ten kontrakt został podpisany i wysłany do ekstraligi czy nie – tłumaczy Krzysztof Cegielski.

  Kubera w kontrakcie z Unią Leszno w rubryce ekwiwalent miał wpisane „nie dotyczy”. I tu, występuje kwestia sporna – dla prawników.

  Reklama

  – Uważam, że ten ekwiwalent nie powinien być opłacany i Dominik powinien spokojnie móc zmienić barwy klubowe. Na podstawie pisma Motor podjął decyzję, że nie opłacają tej kwoty na rzecz Unii, a Kubera nie jedzie w pierwszych trzech meczach. Myślę, że można było tę sprawę załatwić na przykład z pomocą mediatora. Gdybym wiedział wcześniej o sprawie, to mógłbym pomóc. Czułem, że nie było chęci z obu stron i nie drążyłem, dlaczego tak się dzieje – zakończył Cegielski.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...