More
  Strona głównaZawodnicyKrzysztof Lewandowski. Pokonał na torze legendę polskiego żużla

  Krzysztof Lewandowski. Pokonał na torze legendę polskiego żużla

  -

  W cyklu Biografie zawodników

  Krzysztof Lewandowski urodził się 20 stycznia 2005 roku. Już na początku jego kariery dwa sąsiadujące ze sobą kluby stoczyły o niego walkę. Mowa o Polonii Bydgoszcz i Apatorze Toruń. Młody zawodnik trafił ostatecznie do Torunia i przebił się do podstawowego składu.

  (fot. Apator Toruń)

  Krzysztof Lewandowski na pierwszym etapie swojej kariery trenował pod okiem Jacka Woźniaka w BTŻ-cie Bydgoszcz. Co ciekawe tata Krzysztofa miał nadzieję, że ten po pierwszym treningu zaprzestanie jazdy na żużlu. Młodzieniec wkręcił się jednak maksymalnie w ten sport. W 2018 roku otrzymał licencję na motocykl o pojemności 250 cc, a egzamin miał miejsce w Gnieźnie. Rok później właśnie w barwach Startu Gniezno Lewandowski startował na wypożyczeniu w zawodach młodzieżowych.

  Przed sezonem 2020 doszło do rozmów młodego zawodnika z Polonią Bydgoszcz i Apatorem Toruń. Ten wybrał jednak jazdę w Toruniu, gdzie zapewniono mu lepsze warunki do rozwoju. 30 lipca 2020 roku zdał licencję na „pięćsetkę”, a w zawodach młodzieżowych pokazywał się z bardzo dobrej strony.

  Czytaj więcej  Artiom Łaguta. Miał problem z punktowaniem

  Sezon 2021 przyniósł Lewandowskiemu debiut w PGE Ekstralidze. Nastąpiło to już w pierwszej kolejce sezonu, gdy Apator podejmował na własnym torze Falubaz Zielona Góra. 16-latek pokonał m.in. legendę polskiego żużla, Piotra Protasiewicza. Łącznie wywalczył cztery punkty i bonus.

  Reklama

  Pierwszy występ był zwiastunem dobrego sezonu. Lewandowski zakończył go ze średnią 1 pkt/bieg, a w klasyfikacji najlepszych juniorów zostawił w tyle kilku bardziej doświadczonych zawodników. Bardzo wspiera go tata, który kiedyś odradzał mu uprawiania żużla, a teraz jest jego mechanikiem i wiernym kibicem.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...