Strona główna Aktualności Którego juniora Unia odeśle na trybuny?

Którego juniora Unia odeśle na trybuny?

-

Oglądając w akcji Damiana Ratajczaka nie mamy wątpliwości, że młody wychowanek leszczyńskich Byków jeszcze w tym sezonie nie tylko dostanie szansę w ekstralidze, ale może nawet w niej błyśnie.

Ratajczak w maju skończy 16 lat i będzie “pełnoletni”, by otrzymać uprawnienia do startów w ligowych zawodach. Kogo młody Ratajczak wygryzie ze składu drużynowego mistrza Polski – Kacpra Pludrę czy Krzysztofa Sadurskiego?

Czytaj więcej  Makabryczny wypadek i brak niespodzianek [GALERIA]

W Lesznie w tym roku wystąpiła zadyszka, jeśli chodzi o dobrych juniorów. Nie ma w szkółce trenera Romana Jankowskiego tak dobrych młodzieżowców, jak byli ostatnio – Bartosz Smektała i Dominik Kubera.

Damian Ratajczak w maju skończy 16 lat i będzie “pełnoletni”

– Nie ma, ale będą. Dajcie chłopakom trochę czasu – mówi ze spokojem trener Roman Jankowski.

– Na pewno nie będziemy wywierać presji na chłopakach. Niech spokojnie pracują, niech robią swoje. Wynik przyjdą – dodaje trener Piotr Baron.

Trudno się nie zgodzić ze sztabem szkoleniowym drużynowego mistrza Polski. Jest tylko jedno ale. W ligowych meczach z udziałem Fogo Unii brakuje punktów zdobywanych przez leszczyńskich juniorów. W trzech meczach, nawet na własnym torze, młode Byczki były słabsze od rówieśników z Gorzowa i Torunia.

Czytaj więcej  "Zengi" na brak ofert nie narzeka

23 maja Ratajczak kończy 16 lat. Klub wiąże z nim nadzieje. Do pracy z młodzieżowcem oddelegował mechanika Mariusza Szmandę, który przez lata współpracował z Dominikiem Kuberą, a jeszcze wcześniej był prawą ręka w teamie Leigha Adamsa. Ratajczak wchodząc do ligowego zespołu, automatycznie zwiększy rywalizację wśród juniorów Unii, walczących o miejsce w składzie.

Reklama

Zastanawiamy się, czy poradzi sobie. Jeśli da radę, to którego z juniorów wypchnie na trybuny? Ostatni występ leszczyńskiej młodzież potwierdza, że Ratajczak posiada możliwości i może pomóc. W środę podczas drużynowych mistrzostwach Polski juniorów na stadionie im. A. Smoczyka zdobył dla swojej drużyny najwięcej punktów.

Wyniki IV rundy MDMP w Lesznie

1. Unia I Leszno 35 pkt.

Ścibak 2 (2, w, w, ns, ns)

Ratajczak 12 (2, 2, 2, 3, 3)

Sadurski 11 (3, 3, 2, 2, 1)

Pludra 10 (1, 2, 3, 1, 3)

2. Falubaz Zielona Góra 34 pkt.

Pawliczak 11 (3, t, 3, 3, 2)

Tufft 7 (1, 0, 2, 1, 3)

Ragus 7 (d, 3, 1, 2, 1)

Osyczka 9 (2, 3, 2, 1, 1)

3. Unia II Leszno 32 pkt.

Buszkiewicz 2 (u, 1, 1, u, w)

Mencel 7 (0, 2, 1, 2, 2)

Rew 12 (1, 2, 3, 3, 3)

H. Jabłoński 11 (3, 3, 0, 3, 2)

4. PSŻ Poznań 13 pkt.

Chmiel 9 (3, 1, 3, 2, d)

Kłosok 4 (2, 1, 0, 1, w, ns)

Makowski 0 (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Reklama

Must Read

Prezes nie wytrzymał i publicznie uderza w Piotra Pawlickiego

Zagotowało się w klubie i jako pierwszy nie wytrzymał prezes Roger Uppgård. Szef Masarny Avesta publicznie uderza w Piotra Pawlickiego. Krytykuje niewłaściwe zachowania polskiego...