Strona główna Aktualności Łaguta odmówił startu

Łaguta odmówił startu

-

Mistrzowie świata Artiom Łaguta i Emil Sajfutdinow nie będą reprezentować barw narodowych w mistrzostwach świata “Speedway of Nations”. Taką podjęli decyzję i nie zamierzają jej komentować.

Przyczyną podobno są sprawy organizacyjne i brak zabezpieczenia finansowego. Co ciekawe, Rosja broni mistrzowskiego tytułu, który rok temu wywalczyła na torze w Lublinie. W tym roku wystąpi jednak w rezerwowym składzie.

– Nikt do mnie nie dzwonił. Dlatego nie wiem, kto rozwiąże ten problem – mówi Emil Sajfutdinow i po chwili rozwinął temat. – Poprosiłem zimą o spotkanie, aby rozwiązać problem z reprezentacją Rosji we wszystkich sportach motorowych, ale nikt nie chce mnie słuchać.

Czytaj więcej  Rosyjska drużyna z polskimi paszportami

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) W SoN “Sborna” prawdopodobnie bez Łaguty i Sajfutdinowa

Już rok temu Grigorij Łaguta sygnalizował, że w rosyjskiej federacji żużlowej źle się dzieje i nikt nie interesuje się wynikami reprezentacji kraju.

– Reprezentacja Rosji na żużlu zdobyła tytuł mistrza świata po raz trzeci z rzędu! To radość ze łzami w oczach, ale nie możemy powiedzieć inaczej. Rosyjscy zawodnicy osiągnęli to dzięki współpracy ze swoimi mechanikami, którym musieli zapłacić za pracę z własnej kieszeni. Dodatkowo przed całym światem pokazaliśmy się jako wyrzutkowie. Kiedy wszystkie reprezentacje miały jednolite stroje tak u nas każdy miał swój indywidualny (…). Tytuł mistrzowski należy do Rosji, ale pod względem finansowym niemal nic nie zyskaliśmy. Dla przykładu, reprezentacja Polski, która zajęła drugie miejsce otrzymała dwukrotnie więcej niż nasza kadra. Co więcej, obecnie nie posiadamy żadnych rosyjskich sponsorów. Czujemy się wyrzutkami – apelował Grigorij Łaguta.

Reklama

Sytuacja pokazuje, że nic się nie zmieniło i czołowi żużlowcy Rosji odmówili startu. Rosja ma wystartować w półfinale “SoN” w łotewskim Daugavpils. Jeśli do tego czasu nic się nie zmieni, to “Sborna” wystąpi bez Łaguty i Sajfutdinowa. Powołanie do reprezentacji na “SoN” otrzymali Sergiej Łogaczow, Wladimir Borodulin i Mark Karion. Oprócz reprezentacji Rosji w Daugavpils o przepustki do finału powalczą: Australia, Łotwa, Włochy, Ukraina, Niemcy i Francja.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

W Łodzi będzie trzęsienie ziemi?

Rozmowa z Norbertem Kościuchem – zawodnikiem Orła ŁódźSukcesu w Łodzi nie było. Może być trzęsienie ziemi…Może tak być. Naprawdę może tak być. Znając prezesa...