More
  Strona głównaAktualnościŁaguta trenuje. Sajfutdinow doradcą. Łogaczew mechanikiem

  Łaguta trenuje. Sajfutdinow doradcą. Łogaczew mechanikiem

  -

  Światowa federacja Motocyklowa i Polski Związek Motorowy nie zezwalają nie tylko na starty Rosjan na arenie międzynarodowej i w polskiej lidze, ale również zabraniają uczestniczenia w zorganizowanych treningach.

  Mistrz świata Artiom Łaguta trenował razem z kolegami z Betard Sparty Wrocław. Gdy Łaguta zamieścił zdjęcia z treningu, niektórzy nazwali jego zachowanie prowokacją. Naszym zdaniem, zbyt ostre traktowanie sankcji nałożonych na rosyjskich żużlowców, w niczym nie pomaga. Ale z drugiej strony pojawia się pytanie: czy Rosjanie mogą trenować razem z drużyną, której barw mieli bronić w tym sezonie?

  Na reakcję i odpowiedź na pytanie nie musieliśmy długo czekać. Wczoraj Główna Komisja Sportu Żużlowego przedstawiła szczegóły regulaminowe w specjalnie wydanym komunikacie.

  Czytaj więcej  Sebastian Ułamek: zdrowy i gotowy na żużel

  Zawodnik krajowy lub zagraniczny bez ustalonej przynależności klubowej może uczestniczyć w treningach na torze żużlowym organizowanych przez klub pod warunkiem posiadania:

  – prawa do przedłużenia licencji „Ż” lub FIM i FIM Europa,

  – karty zdrowia zawodnika z aktualnym wpisem badania lekarskiego zgodnie z Regulaminem Medycznym PZM,

  – polisy ubezpieczeniowej NNW w wysokości określonej przez PZM

  Sprawa jest jasna: Artiom Łaguta i inni zawodnicy „Sbornej” nie mogą trenować, gdyż zgodnie z nałożonymi na nich sankcjami, nie posiadają prawa do przedłużenia licencji wydawanych przez FIM i FIM Europa.

  Reklama

  Polskie kluby nie zostawią swoich zawodników na lodzie. Tak jest w przypadku np. Emila Sajfutdinowa czy Siergieja Łogaczewa. Sajfutdinow nie będzie startował, ale zostaje w eWinner Apatorze Toruń, gdzie ma pełnić funkcje doradcy. Z kolei, Łogaczew dostał propozycję, by pełnić rolę mechanika w ROW Rybnik.

  Zapewne pozostali żużlowcy rosyjscy również znajdą swoje miejsce w żużlu. W jakiej roli?

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...