More
  Strona głównaAktualnościLecą do Anglii na zawody... I na kwarantannę?

  Lecą do Anglii na zawody… I na kwarantannę?

  -

  Kilku żużlowców, startujących w polskiej lidze, obrało kierunek Wielka Brytania. W czwartek (22 październik) odbędzie się tam memoriał Petera Cravena. Na liście startowej znalazło się kilka atrakcyjnych nazwisk – były mistrz świata Jason Crump, mistrz świata juniorów Jaimon Lidsey i mistrz Wielkiej Brytanii Rory Schlein. Ciekawie zapowiada się walka na torze, ale nas zainteresowało jeszcze coś – kwarantanna.

  1 października brytyjski rząd wprowadził dodatkowe obostrzenia związane z koronawirusem. jest wśród nich obowiązkowa 2-tygodniowa kwarantanna dla osób przybywających na wyspy z krajów znajdujących się na liście tzw. korytarzy podróży.

  „Polska zostaje usunięta z listy tzw. „korytarzy podróży” od soboty, 3 października od godz. 4:00 rano. Oznacza to, że wszyscy przyjeżdzający do Anglii i Szkocji z Polski od 3 października będą podlegać obowiązkowi poddania się 14-dniowej samoizolacji w zadeklarowanym przez siebie miejscu” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

  Na liście startowej widnieje też Troy Batchelor (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

  Lidsey, Brady Kurtz, Daniel Bewley, Sam Masters, Troy Batchelor ostatnie miesiące spędzili w Polsce. Wszyscy wymienieni znajdują się na liście startowej memoriału Cravena. Owszem, jest grupa osób zwolnionych z kwarantanny, ale czy są wśród nich żużlowcy?

  „Poszczególne grupy osób będą zwolnione z obowiązku poddania się 14-dniowej kwarantannie po przyjeździe do Wielkiej Brytanii. Należą do nich m.in.: kierowcy zawodowi przewożący towary lub osoby w międzynarodowym transporcie kołowym, osoby przybywające do Anglii w celu tranzytu do innego państwa, sezonowi pracownicy pracujący w branży rolniczej mający zapewnioną pracę na konkretnej farmie, zarejestrowani pracownicy służby zdrowia, jeśli przybywają do Anglii, aby wykonywać obowiązki służbowe, niekoniecznie związane z koronawirusem” – czytamy w komunikacie MSZ.

  Lidsey i Bewley niecały tydzień temu ścigali się w „Speedway of Nations” w Lublinie. Czy nie będą mieć problemów po wylądowaniu w Manchesterze lub Londynie?

  Zwycięzcą ubiegłorocznego memoriału poświęconego pamięci byłego dwukrotnego mistrza świata Cravena został Australijczyk Jason Doyle. Oto lista startowa tegorocznego memoriału i nazwiska zawodników, którzy mają szansę pójść w ślady Doyle’a i wygrać prestiżowy turniej w Manchesterze. Zawody zostaną rozegrane bez udziału publiczności.

  Reklama

  Lista startowa Memoriału P. Cravena

  (jeszcze bez numerów startowych)

  – Jason Crump

  – Jaimon Lidsey

  – Rory Schlein

  – Dan Bewley

  – Steve Worrall

  – Chris Harris

  – Brady Kurtz

  – Troy Batchelor

  – Jordan Palin

  – Sam Masters

  – Jye Etheridge

  – Kyle Howarth

  – Richie Worrall

  – Drew Kemp

  – Richard Lawson

  – Lewis Kerr

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...