Strona główna Aktualności Lecą do Anglii na zawody... I na kwarantannę?

Lecą do Anglii na zawody… I na kwarantannę?

-

Kilku żużlowców, startujących w polskiej lidze, obrało kierunek Wielka Brytania. W czwartek (22 październik) odbędzie się tam memoriał Petera Cravena. Na liście startowej znalazło się kilka atrakcyjnych nazwisk – były mistrz świata Jason Crump, mistrz świata juniorów Jaimon Lidsey i mistrz Wielkiej Brytanii Rory Schlein. Ciekawie zapowiada się walka na torze, ale nas zainteresowało jeszcze coś – kwarantanna.

Reklama

1 października brytyjski rząd wprowadził dodatkowe obostrzenia związane z koronawirusem. jest wśród nich obowiązkowa 2-tygodniowa kwarantanna dla osób przybywających na wyspy z krajów znajdujących się na liście tzw. korytarzy podróży.

“Polska zostaje usunięta z listy tzw. “korytarzy podróży” od soboty, 3 października od godz. 4:00 rano. Oznacza to, że wszyscy przyjeżdzający do Anglii i Szkocji z Polski od 3 października będą podlegać obowiązkowi poddania się 14-dniowej samoizolacji w zadeklarowanym przez siebie miejscu” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Na liście startowej widnieje też Troy Batchelor (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Lidsey, Brady Kurtz, Daniel Bewley, Sam Masters, Troy Batchelor ostatnie miesiące spędzili w Polsce. Wszyscy wymienieni znajdują się na liście startowej memoriału Cravena. Owszem, jest grupa osób zwolnionych z kwarantanny, ale czy są wśród nich żużlowcy?

“Poszczególne grupy osób będą zwolnione z obowiązku poddania się 14-dniowej kwarantannie po przyjeździe do Wielkiej Brytanii. Należą do nich m.in.: kierowcy zawodowi przewożący towary lub osoby w międzynarodowym transporcie kołowym, osoby przybywające do Anglii w celu tranzytu do innego państwa, sezonowi pracownicy pracujący w branży rolniczej mający zapewnioną pracę na konkretnej farmie, zarejestrowani pracownicy służby zdrowia, jeśli przybywają do Anglii, aby wykonywać obowiązki służbowe, niekoniecznie związane z koronawirusem” – czytamy w komunikacie MSZ.

Czytaj więcej  Daniel Bewley: zdumiewające co napisał na TT! Czy naprawdę chciał, żeby właśnie tak to zabrzmiało?!

Lidsey i Bewley niecały tydzień temu ścigali się w “Speedway of Nations” w Lublinie. Czy nie będą mieć problemów po wylądowaniu w Manchesterze lub Londynie?

Czytaj więcej  Rafał Szombierski po fatalnej kraksie popija wody i jedzie dalej

Zwycięzcą ubiegłorocznego memoriału poświęconego pamięci byłego dwukrotnego mistrza świata Cravena został Australijczyk Jason Doyle. Oto lista startowa tegorocznego memoriału i nazwiska zawodników, którzy mają szansę pójść w ślady Doyle’a i wygrać prestiżowy turniej w Manchesterze. Zawody zostaną rozegrane bez udziału publiczności.

Reklama

Lista startowa Memoriału P. Cravena

(jeszcze bez numerów startowych)

– Jason Crump

– Jaimon Lidsey

– Rory Schlein

– Dan Bewley

– Steve Worrall

– Chris Harris

– Brady Kurtz

– Troy Batchelor

– Jordan Palin

– Sam Masters

– Jye Etheridge

– Kyle Howarth

– Richie Worrall

– Drew Kemp

– Richard Lawson

– Lewis Kerr

Reklama


Musisz przeczytać

Tomasz Gollob wzruszająco pożegnał Zenona Plecha

Tomasz Gollob niedawno pokonał koronawirusa, ale stan zdrowia cały czas nie pozwala mu uczestniczyć w życiu publicznym. Dlatego nie towarzyszył w ostatniej drodze Zenona...