More
  Strona głównaAktualnościLegenda żużla ściska kciuki za Polaka. To jego pupil

  Legenda żużla ściska kciuki za Polaka. To jego pupil

  -

  – Polacy odegrają kluczowe role w turnieju kończącym sezon Speedway Grand Prix w Toruniu – uważa Greg Hancock, były żużlowy mistrz świata.

  Amerykanin twierdzi, że sobotnie zawody na Motoarenie będą niezwykle emocjonujące, chociaż najważniejsze rozstrzygnięcia zapadły już wcześniej.

  – Bartosz Zmarzlik jest świetnym zawodnikiem i profesjonalistą, co potwierdził w tym sezonie – chwali Polaka Hancock i jednocześnie mówi z dużym uznaniem o wynikach Leona Madsena. – Duńczyk cały czas idzie w górę. Tylko patrzeć, jak zaatakuje i siegnie po mistrzowską koronę. Proszę zwrócić uwagę, Madsen utrzymuje wysoka formę przez cały sezon i od kilku sezonów utrzymuje się w światowej elicie. Leon w tym roku wygrał SEC i w sobotę stanie na podium IMŚ. Zmarzlik i Madsen, to bohaterowie tegorocznego sezonu.

  Czytaj więcej  Supermecz na otwartym kanale w TV

  Ciąg dalszy tekstu  pod materiałem video:

  Hancock zaciera ręce na walkę o brązowy medal i o miejsca gwarantujące utrzymanie się w SGP na przyszły sezon. Wśród zawodników, którzy w sobotę zapowiadają walkę o wszystko, znajduje się przyjaciel i pupil „Herbiego” Maciej Janowski.

  Czytaj więcej  Czy ten Lewandowski będzie drugim Lewandowskim?

  – Liczę, że Polacy wystąpią w głównych rolach, chociaż nie będą mieli łatwo. Wiem, że będą atakować. Stawka uczestników jest bardzo wyrównana i panuje wielki ścisk w klasyfikacji. Nie wiem, czy można powiedzieć, że Polacy posiadają atut własnego toru. Przecież w Toruniu regularnie odbywają się zawody i każdy z zawodników światowej czołówki zdążył poznać toruński tor – twierdzi „Herbi”.

  Reklama

  Hancock zapytany, czy w sobotę będzie kibicował „Magicowi”, tylko się uśmiechnął. Wiadomo, że Amerykanin będzie ściskał kciuki za przyjaciela.

   

   

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...