Strona główna Aktualności Łęgowika już pozyskali. Na celowniku Kasprzak, Hampel i Woryna

Łęgowika już pozyskali. Na celowniku Kasprzak, Hampel i Woryna

-

Nie tylko polskie drużyny kompletują kadry na sezon 2022, także w ligach zagranicznych panuje ożywiony ruch na transferowym rynku.

Lejonen Gislaved, szósta drużyna tegorocznego sezonu w szwedzkiej Bauhaus-Ligan, ogłosiła pierwsze nazwiska zawodników, z którymi sternicy klubu osiągnęli porozumienie i przygotowują się do podpisania kontraktu. W kadrze “Lwów” w sezonie 2022 nadal będą występować Olivier Berntzon i Mathias Thornblom.

Czytaj więcej  Mechanik z łańcuchem na toromistrza

Dołączy do nich Casper Henriksson. W Lejonemn będzie startował Polak Hubert Łęgowik. Nową twarzą w Gislaved ma być Francuz Dimitri Berge. 25-latek startował w Masarmnie Avesta. Po sezonie zdecydował, że zmienia otoczenie i chętnie przyjął propozycję z Gislaved.

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) W przyszyłym sezonie w Lejonen Gislaved startować będzie Hubert Łęgowik

Jak zapowiadają władze klubu, pozyskanie Berge nie będzie ostatnim transferem w okresie jesienno-zimowym w drużynie z Gislaved. Dużo zależeć będzie od finału rozmów z zawodnikami zagranicznymi, którzy w tym roku reprezentowali Lejonen. Chodzi o Australijczyka Rohana Tungate, Brytyjczyka Roberta Lamberta i Polaków Krzysztofa Kasprzaka, Jarosława Hampela i Kacpra Worynę. Szwedzi twierdzą, że sytuacja w drużynie i jej wyniki wymuszają zmiany. Dlatego działacze usilnie pracują nad transferami i analizują sytuację na rynku zawodników.

Reklama

– Mamy swoją koncepcję budowania zespołu. Dzisiaj za wcześnie na szczegóły, ale jak widać po pierwszych deczyjach, pracujemy i efekty przedstawimy za kilka tygodni – mówi trener “Lwów” Anders Frojd.

Reklama

Must Read

“To pozytywne zaskoczenie, bo mówiło się o dużo słabszych zawodnikach”

Rozmowa ze Stanisławem Burzą – wychowankiem i byłym zawodnikiem Unii TarnówJeszcze Unia nie zginęła. Choć jaskółki pofrunęły naprawdę nisko. Wygrzebie się Tarnów z tej...