Strona główna Aktualności Liga bez Hancocka. Doyle podpisał, Skórnicki Orłem

Liga bez Hancocka. Doyle podpisał, Skórnicki Orłem

-

Reklama

Tylko do północy mają czas polskie kluby i zawodnicy na zawieranie kontraktów. Dzisiaj, ostatniego dnia okienka transferowego, dużo się działo. Kadrę na sezon 2020 ogłosił m. in. PGG ROW Rybnik i Orzeł Łódź. Włókniarz Częstochowa potwierdził zatrudnienie Jasona Doyle’a, natomiast nie ma tematu Grega Hancocka w polskiej lidze.

Kadra rybnickich “Rekinów” trochę rozczarowała. Brakuje w niej zawodnika, który mógłby pociągnąć zespół do walki. Jest niby Kacper Woryna, który jednak wielkiego obycia z ekstraliga nie posiada. Miał być w Rybniku Greg Hancock, o czym spekulowano w mediach od kilku tygodni i nic z tego. Były mistrz świata nie podpisał kontraktu w polskiej lidze, co nie oznacza, że nie uczyni tego w następnym okienku transferowym. Ale od 15 listopada nie będzie go w składzie żadnej polskiej drużyny.

Rybniczanie pozyskali Vaclava Milika z Betard Sparty Wrocław. Czech razem z Woryną, Troyem Batchelorem, Mateuszem Szczepaniakiem, Siergiejem Łogaczewem, Andrzejem Lebiediewem i Robertem Lambertem mają stanowić o sile beniaminka w 2020 roku. Lambert przenosi się na Górny Śląsk z lubelskiego Motoru.
– My wierzymy w tę drużynę. Prosimy Was kibiców tylko o to, byście naszą pracę i pracę tych zawodników ocenili po sezonie, nie już teraz – zaapelował nowy trener PGG ROW Piotr Świderski.

Zwolniony w Falubazie Zielona Góra Adam Skórnicki znalazł zatrudnienie w Orle Łódź. Razem z trenerem Lechem Kędziorą mają odpowiadać za przygotowanie zawodników i wyniki drużyny. W zespole nie mają wielkich nazwisk. Rohan Tungate, Hans Andersen i Daniel Jeleniewski oraz powracający z KS Toruń Norbert Kościuch, pozyskany z Ostrovii Aleksandr Łoktajew i Mirosław Jabłoński ze Startu Gniezno.

Jak to jest w zwyczaju, zawodnicy, którzy nie znaleźli pracodawcy, związali się umowami ze Śląskiem Świętochłowice. Na “Skałce” nie ma ligowego żużla, ale to nie ma znaczenia dla żużlowców, którzy w pierwszej kolejności chcą zachować żużlową licencję. W tej grupie zawodników znaleźli się: Mariusz Fierlej, Mateusz Pacek, Bartosz Szymura, Norbert Magosi, Dawid Kołodziej Łukasz Szczęsny i Marcel Krzykowski.
Do północy pozostało jeszcze trochę czasu. Coś jeszcze może wydarzyć się na rynku transferowym?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Musisz przeczytać

Jason Doyle i Rune Holta: „OPR” od trenera

Dostało się dwóm czołowym zawodnikom Eltrox Włókniarza Częstochowa po przegranym meczu z Motorem Lublin (43:47). Najbardziej zawiedli Jason Doyle i Rune Holta. Australijczyk zgromadził...