Strona główna I liga Abramczyk Polonia Bydgoszcz Lista (nie)obecności. Pierwsi pechowcy otworzyli sezon

Lista (nie)obecności. Pierwsi pechowcy otworzyli sezon

-

Zimowe przygotowania do sezonu powoli dobiegały końca, gdy z różnych stron świata zaczęły napływać informacje o pierwszych wypadkach i kontuzjach. Grzegorz Zengota miał kraksę na treningu, gdy wybrał się do Hiszpanii pojeździć na motocrossie. Jaimon Lidsey złamał obojczyk w Australii, natomiast Jacob Thorsell też jest już po operacji. Lekarze musieli składać mu złamany obojczyk. Tydzień przed startem ligi na torze w Gorzowie zaliczył Artem Łaguta. Rosjanin trafił do szpitala. Lekarze stwierdzili złamanie obojczyka i MrGarden GKM Grudziądz na początku sezonu musi radzić sobie bez swojego lidera.


Wypadek „Zengiego” na crossie na południu Hiszpanii i przede wszystkim jego konsekwencje poraziły żużlowe środowisko w Lublinie. Dzisiaj nie wiadomo, kiedy Zengota wsiądzie na motocykl – czy to będzie w pierwszej części sezonu, czy w ogóle w tym roku pomoże swojej nowej drużynie.

Żużlowiec przeszedł trzy operacje. Pierwszą w Barcelonie, dwie następne w Polsce. Sytuacja z jego nogą wyglądała bardzo niebezpiecznie. Pojawiła się martwica i lekarze zaczęli tracić nadzieję. Zawodnik był załamany sytuacją. Nadzieję dał mu lekarz Tomasz Konaszczuk, uznany fachowiec nie tylko w Polsce. Doktor Konaszczuk operował złamaną nogę Zengoty w klinice w Lublinie.

Zengota trafił pod opiekę Konaszczuka w ostatniej chwili. Gdyby dłużej czekał, mogło różnie się skończyć. Istniało bardzo duże zagrożenie nawet utraty nogi.

Na crossie w Hiszpanii rozbił się również Thorssell. Żużlowiec Wybrzeża Gdańsk jest po operacji i przechodzi rehabilitację. Szwed ma nadzieję, że zdąży wznowić treningi w pierwszej części sezonu. Wszystko zależy od przebiegu leczenia. Thorssell poddał się rehabilitacji w Polsce.


Na liście nieobecnych u progu sezonu znalazł się również Rune Holta. Norweg z polskim paszportem miał wypadek na jednym z pierwszych treningów Get Well Toruń.

Rune Holta zanotował upadek, który został spowodowany awarią sprzęgła. Rune podczas upadku mocno uderzył klatką piersiową o kierownicę. Badania nie wykazały żadnych złamań – informuje menedżer Get Well Jacek Frątczak.

46-letni Holta ma odmę płucną. Znajduje się pod opieką lekarzy. Żużlowiec ma nadzieję, że zdąży wrócić do zajęć przed inauguracją ligowych rozgrywek.

Jak bardzo niebezpieczny jest sport motocyklowy, doskonale wiedzą żużlowcy, którzy często powtarzają: sport to zdrowie, dopóki nie przyjedzie pogotowie…

Lidsey miał wypadek w Australii i przyleciał na leczenie do Polski. Zdążył wykurować się do pierwszego meczu z Polonią Bydgoszcz.
Nieźle urządził się również Ronni Jamroży, który ostatnio częściej był widywany na crossie niż na żużlowym torze. To właśnie na crossowisku rawiczanin zaliczył wypadek. Zawodnik miał złamaną kość piszczelową i strzałkową lewej nogi. Leczenie odbywał w poznańskim Rehasporcie.
Robert Duda

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

W Łodzi będzie trzęsienie ziemi?

Rozmowa z Norbertem Kościuchem – zawodnikiem Orła ŁódźSukcesu w Łodzi nie było. Może być trzęsienie ziemi…Może tak być. Naprawdę może tak być. Znając prezesa...