Strona główna Aktualności Kilku zawodników liże rany po wczorajszych karambolach

Kilku zawodników liże rany po wczorajszych karambolach

-

Wczoraj startowała duńska liga i dzisiaj kilku zawodników liże rany. Koszmarny wypadek zaliczył Rohan Tungate. Ze stadionu zabrała go karetka pogotowia, która na sygnale pędziła do szpitala. Fatalne wieści napłynęły również z Fjelsted. Tam z kolei karambol na torze zaliczyli Peter Kildemand i Nikolaj Busk Jacobsen. Wypadek miał również Linus Sundström. Szwed trafił do szpitala.

Tungate miał wypadek w Slangerup. Australijczyk na wejściu w łuk wpadł na Kennetha Hansena. Australijczyk pozbierał się z toru o własnych siłach. Duńczyk opuścił tor w karetce.

Czytaj więcej  Piotr Baron spokojny: "Pawlicki wróci na właściwe obroty"

– Rohan jest po pierwszych badaniach. Na szczęście nie ma złamania. Zostaje do rana w szpitalu. Czeka na rezonans. Raczej na pewno nie pojedzie przez 7 dni – napisał po wypadku na Twitterze Marcin Gortat, była gwiazda koszykówki, który po zakończeniu sportowej kariery zainteresował się speedwayem i stara się wspierać Tungate’a.

Reklama

W Fjelsted podczas piątego wyścigu wypadek zaliczył Linus Sundström i został przewieziony do szpitala. Chwile później “dzwona” zaliczyli Nikolaj Busk Jakobsen i Peter Kildemand. Mecz po wypadku “Pająka” w 7 biegu został przerwany. Kildemand jest poobijany. Po meczu wrócił do domu. Jakobsen pojechał na badania. Przez kilkanaście godzin pozostanie pod opieką lekarzy.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Chris Holder. Żużlowe życie dzielone kontuzją

Jego żużlowe życie dzieli się na dwie części. Przed wypadkiem na angielskim torze, który miał miejsce w 2013 roku, został mistrzem świata. Po koszmarnej...