Zamknij

Łogaczew wygrał z Łagutą i został mistrzem

12:52, 09.10.2021 Aktualizacja: 21:36, 16.11.2021
Skomentuj

Niezwykle zacięte i emocjonujące okazały się tegoroczne indywidualne mistrzostwa Rosji. Aż trzech zawodników zgromadziło identyczną liczbę punktów i o podziale medali musiał rozstrzygnąć dodatkowy bieg. Drugi raz z rzędu mistrzem został Siergiej Łogaczew.

(fot. Facebook/Siergiej Łogaczew)

Dzisiaj poznaliśmy indywidualnego mistrza Rosji. Finałowe zawody odbyły się w Ussuryjsku. Siergiej Łogaczow pewnie zmierzał po zwycięstwo i nagle zanotował defekt motocykla. Szanse na zwycięstwo próbował wykorzystać Władimir Borodulin, ale przegrał pojedynek z Romanem Lachbaumem. I po 20 biegach aż trzech żużlowców miało na koncie po 12 punktów.

Sędzia zarządził dodatkowy bieg, emocje sięgnęły zenitu. W biegu dodatkowym dobrze wystartował Paweł Łaguta, ale wdał się w walkę z Władimirem Borodulinem, co wykorzystał Siergiej Łogaczew. 26-latek obronił tytuł mistrza Rosji, wyprzedzając klubowego kolegę z Wostoka Władywowstok, Pawła Łagutę. Na trzecim stopniu podium stanął Władimir Borodulin.