Strona główna Aktualności Lokomotiv Daugavpils: jednego zazdroszczą im wszyscy

Lokomotiv Daugavpils: jednego zazdroszczą im wszyscy

-

Lokomotiv Daugavpils jest jednym z dwóch zagranicznych zespołów (drugim jest Wolfslake), które zaprezentują się w polskiej lidze. Łotysze dobrze znają polski żużel, nasze rozgrywki i być może dlatego też znają swoje miejsce w szeregu. Wiedzą, że z niektórymi drużynami nie mogą równać się pod względem możliwości finansowych. Za to polskie drużyny też mogą im pozazdrościć juniorów.

– Do rozgrywek w tym roku zgłosiliśmy 12 juniorów. Nie ma w polskiej lidze drugiego klubu z tak szerokim zapleczem młodzieżowców. Dlatego wszyscy zazdroszczą nam kadry juniorów  – twierdzi Nikołaj Kokin (na zdjęciu), trener Lokomotiv Daugavpils.

Władze klubu z Daugavpils mają nadzieję, że któryś z młodych zawodników zrobi karierę na miarę najlepszych żużlowców na Łotwie. Andrzej Lebiediew, Maksym Bogdanow rozwinęli swoje umiejętności. Lebiediew dostał się do ekstraligi i choć różnie sobie radził w walce o punkty, to dużo się nauczył. Który z młodych zawodników ma szanse pójść w jego ślady?

Reklama

Czy będą to juniorzy: Davis Kurmis, Oleg Mihailovs, Danił Kolodinski czy może Artiom Trofimow? A może któryś z najmłodszych w kadrze Lokomotiv Daugavpils – Francis Gusts, Aleksiej Pilac, Maris Strielcow. Najmłodsi juniorzy  mają po 17 lat i wszystko przed sobą. Wszystkim  im śni się żużel na wysokim poziomie. Dlatego trener Kokin chciałby, żeby dostali szanse i często startowali. Problem stanowią przede wszystkim ograniczone możliwości finansowe klubu. Ponadto pracy nie ułatwia kiepska infrastruktura łotewskiego żużla. Na Łotwie są tylko dwa tory żużlowe. Jeden znajduje się w Daugavpils, drugi w Rydze.

Reklama

Lokomotiv Daugavpils oprócz występów w 1.lidze polskiej zgłosił się do rywalizacji w Lidze bałtyckiej, do której chce przystąpić sześć drużyn.

Reklama


Must Read

Jason Doyle dojechał i zaczęli zgrupowanie

Zamiast Hiszpanii jest kurort wypoczynkowy w Boszkowie koło Leszna. Tam właśnie drużynowy mistrz Polski zorganizował swoją bazę na krótki integracyjno-treningowy rekonesans w ramach przygotowań...