Strona główna I i II liga Lokomotiv Daugavpils: spadli tylko na chwilę?

Lokomotiv Daugavpils: spadli tylko na chwilę?

-

Lokomotiv Daugavpils dość pechowo wylądował na najniższym poziomie rozgrywkowym. Ambicja Łotyszy pozwala im jednak myśleć o natychmiastowym powrocie do 1. ligi. Doskonała formacja juniorska ma być kluczem do sukcesu.

Reklama

Łotewski klub zbudował ciekawy skład na sezon 2021. Jak na warunki drugoligowe wygląda on imponująco. Do zespołu trafili m.in. byli uczestnicy Grand Prix, czyli Hans Andersen i Thomas Jonasson. Ci zawodnicy z miejsca powinni stać się liderami zespołu.

Lokomotivu Daugavpils
Lokomotiv Daugavpils dość pechowo wylądował na najniższym poziomie rozgrywkowym (fot. Magazyn Żużel)

Ponadto Łotysze dysponują solidnymi ogniwami w krajowej formacji seniorskiej. Kasts Puodżuks oraz Jewgienij Kostygow miewali dobre mecze w 1. Lidze, więc tym bardziej powinni dobrze punktować na najniższym poziomie rozgrywkowym. Puodżuks co prawda najlepsze lata ma za sobą, ale to doświadczony zawodnik, który swoją radą powinien wspierać najmłodszych żużlowców.

Czytaj więcej  Stadion ważniejszy od kasy? Dobry pomysł PZMot.

Lokomotiv ma mocnych seniorów, ale inne drużyny w tym aspekcie za bardzo nie odstają bądź mają nawet lepszą formację niż Łotysze. Zespół z Daugavpils ma jednak trzy asy w rękawie, jakich nie mają inne ekipy. Chodzi o juniorów oraz zawodnika do lat 24.

POSŁUCHAJ: “PIĄTE OKRĄŻENIE Z TOBIASZEM MUSIELAKIEM” 

Oleg Michaiłow w tym roku zakończył wiek juniora i miał sporo propozycji z innych klubów. Lokomotiv zatrzymał jednak utalentowanego zawodnika i ten powinien być najlepszym żużlowcem w lidze na pozycji U24. Michaiłow spokojnie jest w stanie przywozić co najmniej 10 punktów w meczu.

Czytaj więcej  Kadra Polski po sezonie bez Marka Cieślaka

Juniorzy to także olbrzymi powód do dumy dla klubu z Daugavpils. W kadrze znajduje się ich aż dziewięciu i każdy dysponuje ogromnym potencjałem. W przyszłym roku kilku z nich stoczy walkę o miejsce w składzie. W tej chwili wydaje się, że najbliżej jazdy są Francis Gusts oraz Danił Kołodinski. Ten pierwszy ma dopiero 17 lat i już w debiutanckim sezonie w 1. Lidze wykręcił średnią na poziomie 1,529 pkt/bieg.

Reklama

Lokomotiv na papierze dysponuje zdecydowanie najlepszą formacją juniorską w lidze i tym może sporo ugrać. Jeśli dodamy do tego Olega Michaiłowa oraz doświadczonych zawodników na pozycjach seniorskich, to tworzy się zespół, który może wygrać ligę.

Reklama


Musisz przeczytać

Anita Włodarczyk nawet tam pamięta o żużlu

Anita Włodarczyk, mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w rzucie młotem, przygotowuje się do sezonu na obozie w Katarze. Lekkoatletka nie kryje, że jest kibicką...