More
  Strona głównaAktualnościLokomotiv na bocznicy

  Lokomotiv na bocznicy

  -

  W Daugavpils mają problem. Jeśli nic się nie zmieni i restrykcje związane z pandemią koronawirusa zostaną utrzymane, to Lokomotiv będzie zmuszony się poddać. Łotewska drużyna prawdopodobnie nie przystąpi do rozgrywek I ligi w Polsce. A to, jak się okazuje,  może bardzo skomplikować sytuację także w II lidze.

  Wymóg obowiązkowej kwarantanny podciął skrzydła drużynie z Daugawy, bo paraliżuje możliwość przekraczania przekraczania granicy, rozgrywania meczu i jeszcze do tego, odbywania kwarantanny. Lokomotiv ma czas do 12 czerwca określić się, czy jest gotów przystąpić do rozgrywek i jednocześnie skutecznie realizować wymogi sanitarne.

  – Mamy problem i nie wiemy, co zrobić. Bardzo chcielibyśmy kontynuować udział w ligowych zmaganiach w Polsce. Jak wszyscy mamy ten sam kłopot, który nazywa się koronawirus – tłumaczy Nikołaj Kokin, trener pierwszoligowego Lokomotivu Daugavpils.

  W Daugavpils skompletowali kadrę zespołu, przygotowali budżet i pod koniec ubiegłego roku wystartowali z przygotowaniami. W Polsce z uwagi na komplikacje organizacyjne z przekraczaniem granicy przez żużlowców z Daugavpils, pojawiła się propozycja startu nowego pierwszoligowca. Gdyby Lokomotiv nie przystąpił do I ligi, jego miejsce miałyby zająć Wilki Krosno. Próbowaliśmy ustalić szczegóły w tym temacie, ale na razie nie ma decyzji. Wilki muszą czekać na rozwój wydarzeń i, przede wszystkim, na decyzję kierownictwa Lokomotivu.

  Reklama

  Zastanawiamy się, co by było gdyby Wilki Krosno wskoczyły do I ligi. Wtedy w II lidze zostaną 4 lub 5 drużyn? Szanse na start Niemców z Wittstock jest iluzoryczny. Na dzisiaj kiepsko wygląda też ligowa przyszłość także Kolejarza Rawicz.

   

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...