More
  Strona głównaAktualnościLubelska młodzież z patentem na zdobywanie medali

  Lubelska młodzież z patentem na zdobywanie medali

  -

  Dwaj młodzi żużlowcy Motoru Lublin – Mateusz Cierniak i Wiktor Lampart – mają patent na zdobywanie medali. Tylko w tym sezonie zdobyli ich kilka. Jak oni to robią?

  -Pracujemy i staramy się – uśmiecha się Mateusz Cierniak, z którym już niedługo na naszym kanale You Tube „Magazyn Żużel” ukaże się dłuższa rozmowa.

  Czytaj więcej  Czy Stal Gorzów wstanie z kolan?

  Cierniak i Lampart w tym sezonie stanęli na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski juniorów w jeździe parami. Mało tego, będąc najlepszymi żużlowcami lubelskiego Motoru, dołożyli jeszcze złoto w młodzieżowych drużynowych mistrzostwach Polski. Obaj błyszczeli w turnieju na lubelskim torze, w którym przypieczętowali mistrzowski tytułu.

  Mateusz Cierniak
  (fot.x2 Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Dwa młode lubelskie wilki: Mateusz Cierniak …
  Czytaj więcej  W Lesznie już pierwsze rozmowy kontraktowe i ustalenia
  …i Wiktor Lampart

  Wydawało się, że Motorowi może zagrozić częstochowski Włókniarz. „Lwy” musiały jednak uznać wyższość Motoru w Grudziądzu i w następnych zawodach, jakby złożyli broń. Na czwórmecz do Lublina przyjechali bez dwóch najlepszych zawodników, Jakuba Miśkowiaka (leczy kontuzję) i Mateusza Świdnickiego. Ten drugi to świeżo upieczony młodzieżowy mistrza Polski. Lublinianie wykorzystali osłabienie rywala i z przytupem potwierdzili, że są najlepsi w kraju. Cierniak zdobył 18 pkt. Drugie tyle do dorobku drużyny dołożył Wiktor Lampart.

  Reklama

  Warto wspomnieć, że młody Lampart złoty medal świętował także w rywalizacji mistrzostw Polski par w Poznaniu i niedawno brązowy medal w młodzieżowych mistrzostw Polski na torze w Częstochowie. Gdy do tego dołożymy medal DMP można tylko bić brawo. Pytanie, medal jakiego koloru – złoty czy srebrny?

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  „Umarł król, niech żyje król”? ROW Rybnik nie martwi się odejściami...

  Prezes Krzysztof Mrozek z ROW Rybnik wcale nie zmartwił się odejściem Andreasa Lyagera. Duńczyk wstępnie porozumiał się z klubem z ulicy Gliwickiej, ale po...