More
  Strona głównaAktualnościMa 65 lat, a jeździ jak za starych lat. Mistrz!

  Ma 65 lat, a jeździ jak za starych lat. Mistrz! [GALERIA]

  -

  Autor zdjęcia:Jakub Schwarz

  W Lesznie to już tradycja, że na koniec sezonu żużlowego, kręcą kółka byli zawodnicy, szkoleniowcy, mechanicy. Nie inaczej było również na jednym z ostatnich tegorocznych treningów. W żużlowe kevlary wbili się Roman Jankowski, Mariusz Szmanda, Oskar Wolsztyński. Zabawa była przednia!

  Roman Jankowski bez problemów ubrał żużlowy kombinezon, w którym ścigał się na żużlu prawie trzy dekady temu. Błysk w oku, radość z jazdy i przede wszystkim nienaganna technika jazdy. Mistrz! Jego podopieczni ze szkółki z podziwem oglądali w akcji swojego trenera. Jankowski co roku na zakończenie sezonu odpala żużlówkę i lubi sobie pojeździć na „Smoku”. Jak sam mówi, mimo upływającego czasu, wciąż kocha jazdę na żużlu.

  Czytaj więcej  Motor Lublin śrubuje imponujące serie. Druga młodość Hampela

  Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

  Dla starszych kibiców, widok „Jankesa” na wirażu w pełnej krasie, to okazja do wspomnień, wzruszeń i tradycji. 65-latek z łatwością pokonywał wiraże, chociaż już nie tak płynnie, jak lata temu. Na treningu jeździli również m. in. Mariusz „Marian” Szmanda, Oskar Wolsztyński, Łukasz Jankowski. Cała trójka w przeszłości ścigała się na żużlu, teraz są mechanikami. Na zrobienie kilku kółek odważył się także Michał Turyński, trener przygotowania fizycznego i kondycyjnego w leszczyńskiej Unii.

  Reklama

  Na „Smoku” tego dnia trenowali również najmłodsi adepci, podopieczni Romana Jankowskiego oraz juniorzy. Był wśród nich m. in. Damian Ratajczak.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...