Strona główna Aktualności Maciej Janowski: "Czuję niesprawiedliwość"

Maciej Janowski: “Czuję niesprawiedliwość”

-

Wydarzenia na gorzowskim torze podczas półfinału play off z udziałem miejscowej Stali i wrocławskiej Sparty poruszyły żużlowe środowisko. Rozpętała się dyskusja. Kto zawinił, dlaczego, czy w ten sposób powinniśmy budować markę czarnego sportu.

Reklama

Kontrowersje budziło przygotowanie toru. Gospodarz przykrył nawierzchnię folia ochronną przed deszczem. Szczególnie niebezpiecznie zrobiło się na drugim wirażu. Wypadki Gleba Czugunowa, Michała Curzytka, Nielsa K. Iversena i Taia Woffindena są tego potwierdzeniem. Gospodarz tłumaczył, że tor jest po opadach deszczu.

Czytaj więcej  Dyskusja nad rolą lekarza zawodów, czyli pokłosie meczu w Gorzowie

– Jestem w Gorzowie i od śniadania, czyli od dziewiątej nie spadła tu kropla deszczu – mówił Maciej Janowski z Betard Sparty Wrocław. Kapitan Żółto – czerwonych po meczu był poirytowany sytuacją i tym co się działo na Jancarzu. Sparta przegrała 34:55 i co gorsza, straciła dwóch czołowych zawodników, Woffindena i Czugunowa.

Maciej Janowski
Kapitan żółto-czerwonych po meczu był bardzo poirytowany sytuacją (fot. Magazyn Żużel)

– Tajski kończy sezon. Nie wiem, co z Glebem Czugunowem, ale też nie wygląda dobrze – mówił zmartwiony kapitan Sparty. – Jestem spokojną osobą, ale to co się wyprawia… Czuję niesprawiedliwość.

Betard Sparta wystąpi w dwumeczu o brązowy medal. Jej przeciwnikiem będzie zielonogórski Falubaz.

Reklama

Must Read

Adrian Miedziński na pewno dostanie propozycję kontraktu

Adrian Miedziński nie będzie zawodnikiem Apatora Toruń. Taką decyzję podjął macierzysty klub "Miedziaka" z grodu Kopernika i jak mówi sam zawodnik: co zrobić, życie...