Strona główna Ekstraliga Betard Sparta Wrocaław Maciej Janowski: "Mamy siedem armat"

Maciej Janowski: “Mamy siedem armat”

-

Maciej Janowski zbiera świetne recenzje za swoja jazdę i osiągane wyniki. Kapitan Betard Sparty Wrocław jest w tym sezonie piekielnie szybki, co jak sam przyznaje, stanowi efekt wielu miesięcy pracy.

Reklama

Żużlowiec chwali nie tylko sprzęt, którym dysponuje, ale również team pracujący na wynik zawodnika. Janowski w lidze to rewelacja. Teraz przed nim kolejne sprawdziany – finał indywidualnych mistrzostw Polski i tegoroczna inauguracja Speedway Grand Prix.

Czytaj więcej  Magic i Piter wreszcie wracają do kadry!? Nowy trener to nowe otwarcie

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Maciej Janowski zbiera świetne recenzje za swoja jazdę

– Cieszę się, że moja jazda podoba się kibicom. Długo pracowałem, żeby były efekty i żeby dojść do takiej formy. Mam nadzieję, że dłużej będę cieszył siebie i kibiców swoimi zdobyczami punktowymi. Nasza drużyna jest bardzo silna, mamy siedem armat, które mają wyznaczony przed sobą jeden, ten najważniejszy cel. Każdy ma swoje zajęcia, pomaga nam Greg [Hancock – dop. red.], wszyscy ze sobą współpracujemy i przynosi to zamierzony efekt – mówi Maciej Janowski.

Janowski jest najskuteczniejszym zawodnikiem w PGE Ekstralidze. Wychowanek wrocławskiej Sparty posiada średnia biegową na poziomie 2,67 pkt i wyprzedza dwukrotnego mistrza świata Bartosza Zmarzlika i klubowego kolegę ze Sparty, Artioma Łagutę.

„Magic” w niedzielę w Lesznie wystartuje w finale IMP. Czy do swojej bogatej kolekcji medalowej (6 medali IMP, w tym dwa tytuły mistrzowskie) dołoży kolejny? Tydzień później startuje Speedway Grand Prix w Pradze. Janowski z dużymi szansami na dobre wyniki.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Osłabiony GKM przyjeżdża do Leszna

W Lesznie bardziej żyją karami, jakie spadły na trenera Piotra Barona i toromistrza Jana Chorosia (pokłosie przygotowania toru na Fogo Unia - Betard Sparta),...