More
  Strona głównaEkstraligaBetard Sparta WrocławMaciej Janowski: "Mamy siedem armat"

  Maciej Janowski: „Mamy siedem armat”

  -

  Maciej Janowski zbiera świetne recenzje za swoja jazdę i osiągane wyniki. Kapitan Betard Sparty Wrocław jest w tym sezonie piekielnie szybki, co jak sam przyznaje, stanowi efekt wielu miesięcy pracy.

  Reklama

  Żużlowiec chwali nie tylko sprzęt, którym dysponuje, ale również team pracujący na wynik zawodnika. Janowski w lidze to rewelacja. Teraz przed nim kolejne sprawdziany – finał indywidualnych mistrzostw Polski i tegoroczna inauguracja Speedway Grand Prix.

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Maciej Janowski zbiera świetne recenzje za swoja jazdę

  – Cieszę się, że moja jazda podoba się kibicom. Długo pracowałem, żeby były efekty i żeby dojść do takiej formy. Mam nadzieję, że dłużej będę cieszył siebie i kibiców swoimi zdobyczami punktowymi. Nasza drużyna jest bardzo silna, mamy siedem armat, które mają wyznaczony przed sobą jeden, ten najważniejszy cel. Każdy ma swoje zajęcia, pomaga nam Greg [Hancock – dop. red.], wszyscy ze sobą współpracujemy i przynosi to zamierzony efekt – mówi Maciej Janowski.

  Janowski jest najskuteczniejszym zawodnikiem w PGE Ekstralidze. Wychowanek wrocławskiej Sparty posiada średnia biegową na poziomie 2,67 pkt i wyprzedza dwukrotnego mistrza świata Bartosza Zmarzlika i klubowego kolegę ze Sparty, Artioma Łagutę.

  „Magic” w niedzielę w Lesznie wystartuje w finale IMP. Czy do swojej bogatej kolekcji medalowej (6 medali IMP, w tym dwa tytuły mistrzowskie) dołoży kolejny? Tydzień później startuje Speedway Grand Prix w Pradze. Janowski z dużymi szansami na dobre wyniki.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jakub Miśkowiak nadal jest w kadrze tego mało komu znanego klubu....

  Śląsk Świętochłowice nie jest jedynym klubem w Polsce, który nie startuje w ligowych rozgrywkach, a posiada swoich zawodników. WKM Wschowa jest klubem macierzystym Jakuba...