More
  Strona głównaAktualnościMaciej Janowski otworzył drugą „dziesiątkę”

  Maciej Janowski otworzył drugą „dziesiątkę”

  -

  Niewielu żużlowców tak bardzo zasłużyło na medal Indywidualnych Mistrzostw Świata jak Maciej Janowski. „Magic” przez lata ocierał się o podium, ale wreszcie dopiął swego. Wrocławianin został jedenastym w historii Polakiem, który sięgnął po krążek IMŚ.

  W ostatnich pięciu latach Maciej Janowski cztery razy kończył sezon w cyklu Grand Prix na czwartym miejscu. Od dawna wiadomo, że „Magic” ma papiery na medal Indywidualnych Mistrzostw Świata i to być może nawet na złoty. Wielokrotnie jednak po kapitalnym początku sezonu Janowski słabo prezentował się w ostatnich rundach. W tym roku również miewał wzloty i upadki, ale na sam koniec podkręcił obroty i zaatakował z dalszej pozycji. Wreszcie ma upragniony medal.

  Czytaj więcej  Respect przed hitem [GALERIA]

  Podium Janowskiego musi cieszyć, patrząc na to, jak długo wrocławianin musiał na to czekać. Przykładowo stojący obok niego na podium Bartosz Zmarzlik ma w kolekcji już sześć medali.

  Maciej Janowski, zdobywając brąz, otworzył drugą dziesiątkę medalistów Indywidualnych Mistrzostw Świata pochodzących z Polski. Jako pierwszy krążek dla naszego kraju wywalczył Antoni Woryna, a miało to miejsce w 1966 roku w szwedzkim Goeteborgu podczas jednodniowego finału imprezy.

  Czytaj więcej  Na te zawody raczej nie ma co czekać

  Najwięcej medali spośród polskich zawodników ma Tomasz Gollob. Legendarny zawodnik siedem razy stawał na podium IMŚ, ale ma „tylko” jedno złoto. Bartosz Zmarzlik natomiast ma sześć krążków, ale już trzy złote. Trzecim mistrzem świata jest oczywiście Jerzy Szczakiel, który wywalczył tytuł w 1973 roku.

  Reklama

  Maciej Janowski z pewnością ma potencjał, by zdobywać kolejne medale. Przyszły sezon może być bardzo ciekawy. Faworytem do złota znów będzie z kolei Bartosz Zmarzlik.

  Polscy medaliści IMŚ:

  Bartosz Zmarzlik – 6 medali (3-2-1)

  Tomasz Gollob – 7 medali (1-2-4)

  Jerzy Szczakiel – 1 medal (1-0-0)

  Jarosław Hampel – 3 medale (0-2-1)

  Zenon Plech – 2 medale (0-1-1)

  Paweł Waloszek – 1 medal (0-1-0)

  Krzysztof Kasprzak – 1 medal (0-1-0)

  Patryk Dudek – 1 medal (0-1-0)

  Antoni Woryna – 2 medale (0-0-2)

  Edward Jancarz – 1 medal (0-0-1)

  Maciej Janowski – 1 medal (0-0-1)

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...