Strona główna Aktualności Magic i Piter wreszcie wracają do kadry!? Nowy trener to nowe otwarcie

Magic i Piter wreszcie wracają do kadry!? Nowy trener to nowe otwarcie

-

Jeszcze w tym tygodniu być może odbędzie się konsultacja wideo z nowym selekcjonerem żużlowej reprezentacji Polski. Władze Polskiego Związku Motorowego i Głównej Komisji Sportu Żużlowego porozmawiają o szczegółach współpracy z Rafałem Dobruckim, bo to właśnie on ma zostać namaszczony jako następca Marka Cieślaka.

Reklama

Cieślak z końcem sezonu zakończył pracę z reprezentacją Polski. Dobrucki prowadzi narodową kadrę juniorów. Władze Związku zapowiadały, że Dobrucki zajmie miejsce Cieślaka. I zapewne tak się stanie, kwestia kilkunastu dni. Na 16 grudnia wyznaczono posiedzenie Polskiego Związku Motorowego.

Czy trener Dobrucki będzie łączył w reprezentacji obowiązki opiekuna juniorów i seniorów? (fot. Magazyn Żużel)

Zarząd PZM będzie rozmawiał na ten temat i prawdopodobnie zatwierdzi nazwisko nowego selekcjonera. Przed Dobruckim duże wyzwanie. Jego poprzednik z sukcesami prowadził biało-czerwonych i oczekiwania będą jeszcze większe.

Czytaj więcej  Sparta, Falubaz, Wybrzeże w blokach startowych, a tymczasem...

Władze Związku zapewniają, że tak jak w przypadku Cieślaka, trener kadry będzie miał pełną swobodę w podejmowaniu decyzji kadrowych. Dlatego szansę na powrót do reprezentacji mają Maciej Janowski i Piotr Pawlicki, z których Cieślak jakiś czas temu zrezygnował. Obaj zawodnicy deklarują gotowość i chęć reprezentowania narodowych barw na międzynarodowej arenie.

Pozostaje pytanie, czy trener Dobrucki będzie łączył w reprezentacji obowiązki opiekuna juniorów i seniorów? Czy też PZM zatrudni nowego selekcjonera reprezentacji juniorów? Jakiś czas temu przewijały się kandydatury. Jedną z nich był Mariusz Staszewski z Arged Malesa Ostrovii Ostrów Wlkp.

Weź udział w naszej sondzie! Wypowiedz się!

Czy Magic i Piter powinni wrócić do kadry Polski?

Loading ... Loading ...

Reklama

Must Read

Adrian Miedziński na pewno dostanie propozycję kontraktu

Adrian Miedziński nie będzie zawodnikiem Apatora Toruń. Taką decyzję podjął macierzysty klub "Miedziaka" z grodu Kopernika i jak mówi sam zawodnik: co zrobić, życie...