Strona główna Aktualności Magic i Piter wreszcie wracają do kadry!? Nowy trener to nowe otwarcie

Magic i Piter wreszcie wracają do kadry!? Nowy trener to nowe otwarcie

-

Jeszcze w tym tygodniu być może odbędzie się konsultacja wideo z nowym selekcjonerem żużlowej reprezentacji Polski. Władze Polskiego Związku Motorowego i Głównej Komisji Sportu Żużlowego porozmawiają o szczegółach współpracy z Rafałem Dobruckim, bo to właśnie on ma zostać namaszczony jako następca Marka Cieślaka.

Reklama

Cieślak z końcem sezonu zakończył pracę z reprezentacją Polski. Dobrucki prowadzi narodową kadrę juniorów. Władze Związku zapowiadały, że Dobrucki zajmie miejsce Cieślaka. I zapewne tak się stanie, kwestia kilkunastu dni. Na 16 grudnia wyznaczono posiedzenie Polskiego Związku Motorowego.

Czy trener Dobrucki będzie łączył w reprezentacji obowiązki opiekuna juniorów i seniorów? (fot. Magazyn Żużel)

Zarząd PZM będzie rozmawiał na ten temat i prawdopodobnie zatwierdzi nazwisko nowego selekcjonera. Przed Dobruckim duże wyzwanie. Jego poprzednik z sukcesami prowadził biało-czerwonych i oczekiwania będą jeszcze większe.

Czytaj więcej  Za późno trafiłem do Zielonej Góry

Władze Związku zapewniają, że tak jak w przypadku Cieślaka, trener kadry będzie miał pełną swobodę w podejmowaniu decyzji kadrowych. Dlatego szansę na powrót do reprezentacji mają Maciej Janowski i Piotr Pawlicki, z których Cieślak jakiś czas temu zrezygnował. Obaj zawodnicy deklarują gotowość i chęć reprezentowania narodowych barw na międzynarodowej arenie.

Pozostaje pytanie, czy trener Dobrucki będzie łączył w reprezentacji obowiązki opiekuna juniorów i seniorów? Czy też PZM zatrudni nowego selekcjonera reprezentacji juniorów? Jakiś czas temu przewijały się kandydatury. Jedną z nich był Mariusz Staszewski z Arged Malesa Ostrovii Ostrów Wlkp.

Weź udział w naszej sondzie! Wypowiedz się!

Czy Magic i Piter powinni wrócić do kadry Polski?

Loading ... Loading ...

Reklama


Musisz przeczytać

Anita Włodarczyk nawet tam pamięta o żużlu

Anita Włodarczyk, mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w rzucie młotem, przygotowuje się do sezonu na obozie w Katarze. Lekkoatletka nie kryje, że jest kibicką...