More
  Strona głównaAktualnościMarek Cieślak dla MŻ: „Byłem jak zbity pies”

  Marek Cieślak dla MŻ: „Byłem jak zbity pies”

  -

  Trener Marek Cieślak, były selekcjoner reprezentacji Polski, w przeszłości bardzo dobry żużlowiec, medalista drużynowych mistrzostw świata, indywidualnych i drużynowych mistrzostw Polski, dzisiaj spotka się z kibicami w Częstochowie. Okazją do spotkania i rozmów o żużlu i nie tylko, będzie promocja nowej książki pt. „Rozliczenie”. Jest to druga część autobiografii Marka Cieślaka.

  Pierwszy tom autobiografii Cieślaka „Pół wieku na czarno” ukazał się w 2016 roku. Cieślak w drugim tomie rozlicza się ze środowiskiem żużlowym. Opisał czas spędzony m. in. w Falubazie Zielona Góra, ROW Rybnik, Włókniarzu Częstochowa i zakończenie 14-letniej przygody z reprezentacją Polski. Wspomina rozstanie z Ostrowem Wlkp., po którym jak mówi „byłem jak zbity pies”.

  Czytaj więcej  Zawodnik Sparty porzucił żużel, wybrał enduro
  Marek Cieślak
  (fot. Magazyn Żużel) Rozmowa z Markiem Cieślakiem na kanale Magazyn Żużel na YouTube już w piątek

  Legendarny trener porusza tematy kontrowersyjne, ujawnia szczegóły, opisał zwycięstwa i porażki. Redaktor Wojciech Koerber, współautor książki, razem z Cieślakiem opisując zdarzenia cofnęli się również do zdarzeń sprzed wielu lat – interesujących, wcześniej nigdzie nie publikowanych. W „Rozliczeniu” bohater pisze nie tylko o zawodach, medalach, prezesach klubów, o działaczach, o władzach z żużlowej centrali, ale rozlicza się także m. in. z Maciejem Janowskim, Piotrem Pawlickim, Tomaszem Gollobem, Piotrem Protasiewiczem, Rafałem Dobruckim i innymi znanymi postaciami w żużlowym środowisku.

  Czytaj więcej  Trener Falubazu bezwzględny: Zaczynamy pełną parą!

  – Książka zawiera prawdę, takim jestem człowiekiem i mówię wprost, co nie zawsze podobało się innym, ale to nie jest mój problem – uśmiecha się Marek Cieślak.

  – Jeśli wszystko w książce ma być słodko, to kto będzie chciał ją przeczytać? – pyta retorycznie Marek Cieślak, pochylając się nad „Rozliczeniem”. – Jeden się uśmiechnie, drugi się obrazi, tak to wygląda, gdy opisujesz konkretne sytuacje.

  Reklama

  Były selekcjoner reprezentacji Polski dzisiaj o g. 14 spotka się z kibicami w Centrum Handlowym „Jagiellończycy” w Częstochowie, promując „Rozliczenie”. Legendarny trener będzie również naszym gościem. Dłuższa rozmowa z „Narodowym” ukaże się na naszym kanale YouTube „Magazyn Żużel” już za kilka dni. Subskrybujcie nasz kanał „MZ”, na który co tydzień trafiają nowe rozmowy o czarnym sporcie, na pewno nic Was nie ominie.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...