Strona główna Aktualności Marek Cieślak: To mój ostatni sezon

Marek Cieślak: To mój ostatni sezon

-

Trener żużlowej reprezentacji Polski Marek Cieślak na wczorajszej konferencji prasowej w Toruniu ogłosił: “Jest to mój ostatni sezon z reprezentacja Polski”. Wcześniej było wiadomo, że selekcjoner kończy przygodę z kadrą przy podpisaniu kontraktu z Polskim Związkiem Motorowym.

Reklama

Cieślak przechodzi na emeryturę, ale nie kończy trenerskiej kariery. Nadal będzie pracował w lidze. Posiada ważny kontrakt z macierzystym klubem Eltrox Włókniarzem Częstochowa.

Czytaj więcej  Angielskie przygody Marka Cieślaka

-Reprezentacja zdobyła dziesięć medali w Drużynowym Pucharze Świata, w tym aż siedem złotych – mówi Marek Cieślak o wynikach narodowej drużyny pod jego kierownictwem. – Zdobyliśmy dwa medale (srebro, brąz – dop.red.) w Speedway of Nations, ale brakuje złota. Mam nadzieję, że Bartek Zmarzlik z kolegami pomogą mi na koniec kariery z reprezentacją spełnić marzenie o złotym medalu i wspólnie osiągniemy cel.

Marek Cieślak
– Jest to mój ostatni sezon z reprezentacja Polski – mówi Marek Cieślak (fot. Magazyn Żużel)

Cieślak osiągnął znakomite wyniki z reprezentacją. Pracę z narodowym zespołem rozpoczął na początku lat 2000. Pierwszy kontrakt zawarł na lata 2001 – 2003. Złota seria rozpoczęła się w 2007 roku.

Czytaj więcej  Marek Cieślak, czyli angielski mistrz. Część II

– Każdy medal ma swoją wartość i historię – opowiada Cieślak o sukcesach biało – czerwonych. – Każdy trzeba było wyszarpać. Bez pracy i zaangażowania zawodników nie byłoby tych sukcesów. Wszystkim bardzo dziękuję. Trener i jego wyniki rosną razem z zawodnikami. To była, nadal jeszcze jest, wspaniała przygoda z reprezentacją.

Schedę po Cieślaku w reprezentacji Polski ma przejąć trener Rafał Dobrucki, który prowadzi reprezentacje Polski juniorów. Symboliczne przekazanie pałeczki nastąpi jesienią tego roku.

Musisz przeczytać

A jednak Pawlicki w GKM Grudziądz!

Nie miał lekkiego życia w tym sezonie, ale jak przystało na prawdziwego mężczyznę, spróbuje naprawić to, co zepsuł. Przemysław Pawlicki dostał kolejną szansę. W...

W Lesznie to nie działa