More
  Strona głównaAktualnościMariusz Staszewski dla MŻ. m.in. o pozycji Holdera

  Mariusz Staszewski dla MŻ. m.in. o pozycji Holdera

  -

  Grzegorz Walasek, Tomasz Gapiński, Nikolai Klindt, Oliver Berntzon i nowy w składzie Arged Malesa Ostrovii Ostrów Wlkp. Chris Holder będą rywalizować o miejsce w ligowym składzie. Trener Mariusz Staszewski zapowiada, że pojadą najlepsi zawodnicy. Jeden z wymienionych zawodników usiądzie na trybunach.

  Jeśli Holder, jak to potocznie określa się, zamierza odbudować się i znów być czołową postacią w ekstralidze, musi atakować. Władze klubu wierzą w jego doświadczenie i umiejętności i liczą, że były mistrz świata bardzo im pomoże w osiągnieciu celu. Zadanie nie będzie łatwe, na miarę możliwości, czyli walka o utrzymanie się w żużlowej elicie.

  Czytaj więcej  Prezes z Ostrowa o telewizyjnych komentatorach, juniorach i trenerze Staszewskim

  Walasek, Gapiński i Klindt mogą liczyć na wsparcie sponsora i jak się okazuje, ta pomoc jest nieoceniona. Znani nie tylko w Wielkopolsce, ale praktycznie w całej Polsce, gdyż bracia Garcarkowie współpracują z zawodnikami nie tylko z Ostrovii, zaangażowali się także w pomoc sprzętową. Dzięki współpracy z tunerem silników żużlowych Ryszardem Kowalskim mają do swojej dyspozycji kilka jednostek napędowych, z których korzystają zawodnicy beniaminka ekstraligi.

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Trener Mariusz Staszewski zapowiada, że pojadą najlepsi zawodnicy

  – Gapiński, Walasek i Klindt oraz nasi młodzi zawodnicy – wymienia swoich podopiecznych trener Mariusz Staszewski, którzy trafili pod skrzydła braci Garcarek. – To nie jest tak, że przychodzi nowy zawodnik i od razu może też skorzystać z tych samych silników. To jest wewnętrzna sprawa i współpraca pomiędzy naszym bardzo ważnym sponsorem i panem Ryszardem Kowalskim. Ani klub, ani zawodnicy nic do tego nie mają. Dla nas jest wielka sprawą, że z takiego wsparcia mogą korzystać nasi żużlowcy.

  Staszewski wyraźnie daje do zrozumienia, że Holder musi sam sobie radzić w kwestiach sprzętowych. Czy Australijczyk przebije się do podstawowego składu, tego nie wiadomo, ale przecież przychodzi do Ostrovii w określonym celu – ma być jednym z liderów zespołu. Inna sprawa, że ostrowianie nie mieli dużego pola manewru w okresie transferowym. Gdy zdobyli awans, pozostałe drużyny juz praktycznie skompletowały swoje składy i na żużlowym rynku nie było duzego wyboru. Pozostało kilka nazwisk, które albo straciły pracę, albo zwlekały z podpisanie kontraktu i prawie zostały na lodzie.

  Czytaj więcej  Szkoda, że Kolejarz Opole dostał punkty za darmo

  Holder przez lata jeździł w drużynie z Torunia i gdy właściciele Apatora postanowili pójść na całość i sypnąć groszem na kontrakty, sprowadzając Emila Sajfutdinowa i Patryka Dudka, zabrakło miejsca do Holdera. Były mistrz świata był w tej sytuacji skazany na starty w 1.lidze. Zainteresowanie Australijczykiem zgłaszały drużyny z Łodzi, Rybnika i Gniezna. Gdy więc pojawiła się propozycja z ekstraligi, Holder przystąpił do rozmów i porozumiał się z Ostrovią.

  – Jak awansowaliśmy, to dużego wyboru nie było – potwierdza Staszewski transferowe negocjacje i poszukiwania wzmocnień. – Inna sprawa, że my też musieliśmy dopasować do oczekiwań nasze możliwości finansowe.

  Reklama

  Wszystko w rękach Holdera – albo udowodni, że warto na niego stawiać, albo to będzie jego koniec w ligowej elicie. W Ostrowie ma szansę wrócić i potwierdzić, że jeszcze się nie skończył.

  W Ostrowie nie zakończyli kompletowania kadry. Cały czas rozglądają się za nowymi zawodnikami.

  – Chcielibyśmy wzmocnić formację U-24, dlatego m.in. wciąż obserwujemy rynek zawodników – zdradził nam trener Arged Malesa Ostrovii Ostrów Wlkp.

  Obszerny wywiad z Mariuszem Staszewskim, trenerem Arged Malesa Ostrovii Ostrów Wlkp. wkrótce na kanale Magazyn Żużel na YouTube. Zapraszamy!

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...