More
  Strona głównaAktualnościMartin Vaculik po słowie z prezesem

  Martin Vaculik po słowie z prezesem

  -

  W Gorzowie aż huczy, że w następnym sezonie barwy miejscowej Stali zasili Martin Vaculik. Byłby to jego powrót do gorzowskiego klubu. Zawodnik podobno jest już po słowie z władzami Stali. Może to trochę mało humanitarne, bo sezon jeszcze się nie skończył – wręcz przeciwnie, wkracza w decydująca fazę, a tu rozmowy transferowe toczą się w najlepsze. Ale tak jest od lat w polskim żużlu i my tego nie zmienimy. Taki mamy klimat…

  Reklama

  Jeśli potwierdzą się transferowe przymiarki prezesa Marka Grzyba i zarządu klubu znad Warty, to zimą do Stali trafia Vaculik i Robert Lambert. Pod warunkiem, że inny klub nie przebije oferty gorzowian. Obaj zawodnicy przecież jeszcze nie podpisali kontraktu na 2021 rok.

  Vaculik
  W Gorzowie aż huczy, że w następnym sezonie barwy miejscowej Stali zasili Martin Vaculik (fot. Magazyn Żużel)

  Miał być Holder

  Co prawda, pierwszym wyborem w Gorzowie miał być Jack Holder, ale on jest tylko gościem w ligowych bojach drużyny trenera Stanisława Chomskiego. jego przynależność klubowa związana jest z Apatorem Toruń i gdy ten zawita do ekstraligi, to nie zrezygnuje ze swojego kluczowego zawodnika.

  Czytaj więcej  Vaculik kazał jechać trenerowi na ryby

  Możemy zastanawiać się, który straci pracę w szeregach żółto – niebieskich. Na razie nisko stoją notowania Krzysztofa Kasprzaka i Nielsa K. Iversena. Duńczyk miał problemy zdrowotne i to go trochę tłumaczy. Gorzej z Kasprzakiem, który awansował do Speedway Grand Prix 2021 i na tym jego dobre starty w tym sezonie się kończą. Chyba, że odpali w play off. Co wtedy, zdecydują włodarze Stali?

  Jeśli Vaculik pożegna się z Falubazem, to w Zielonej Górze będą mieli problem. Stracą najlepszego zagranicznego zawodnika, ba, najlepszego w ogóle w zielonogórskim teamie.

  Czytaj więcej  Falubaz idzie na całość, łamie opór i bierze drugiego gościa

  Po kogo sięgną, czy będą w stanie załatać dziurę w składzie? O niczym nie przesądzamy. Na razie to tylko przymiarki i rozmowy. Negocjacje toczą się potajemnie i zanim decyzje ujrzą światło dzienne, musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać do zakończenia walki o tytuł drużynowego mistrza Polski.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...