More
  Strona głównaZawodnicyMatias Nielsen. Przeskakuje na raz dwie ligi wyżej

  Matias Nielsen. Przeskakuje na raz dwie ligi wyżej

  -

  W cyklu Biografie zawodników

  Matias Nielsen urodził się 28 sierpnia 1998 roku. Pierwszy motocykl żużlowy otrzymał od dziadka w wieku czterech lat jako prezent na Wielkanoc. Nielsen szybko złapał żużlowego bakcyla i zaczął startować w zawodach młodzieżowych.

  Nielsen zdobył medale w krajowych oraz międzynarodowych turniejach w klasie 80 cc. Gdy przeszedł na motocykle o pojemności 500 cc, to dość szybko dostrzeżono jego talent. W 2018 roku był już zawodnikiem duńskiego Esbjerg Vikings. Nielsen nie zdobywał wielu punktów, ale jeździł widowiskowo, co przykuło uwagę działaczy Get Well Toruń.

  Czytaj więcej  To wietrzenie składu może nie wyjść na dobre

  Działacze z Torunia w ostatnim dniu okienka transferowego ściągnęli Matiasa Nielsena. Dla Duńczyka propozycja z klubu ekstraligowego była wielkim zaskoczeniem, jednak od razu wiedział, że nie ma gwarancji na występy w lidze. Z niezłej strony pokazywał się natomiast w zawodach Nice Cup, gdzie pokonywał swoich rówieśników.

  (fot. FB Matias Nielsen/Stenor Foto)

  Z kolei w duńskiej lidze Divisov 1 również wielokrotnie zachwycał. Często przywoził w czwórmeczach płatne komplety punktów.

  Na sezony 2020-2021 trafił do PSŻ-u Poznań. Na pierwszy rok został wypożyczony, a następnie podpisał z drugoligowym klubem stały kontrakt. Duńczyk odjechał łącznie przez dwa lata dziewięć spotkań ze skorpionem na plastronie. W 2020 roku miał olbrzymi problem po wybuchu pandemii, gdyż zainwestował spore pieniądze w sprzęt, lecz nie było szansy, aby koszty mu się zwróciły. Na krótki czas Nielsen zatrudnił się jako kierowca ciężarówki.

  Czytaj więcej  Czugunow z uszkodzonym barkiem, Nielsen ze złamaniami

  Inaczej było w 2021 roku, gdy Nielsen wykręcił w 2. Lidze średnią 1,926 pkt/bieg. Co ciekawe wzbudził zainteresowanie beniaminka PGE Ekstraligi, Arged Malesy Ostrów. Działacze ostrowskiego zespołu szukali zawodnika, który zastąpi na pozycji U24 Patricka Hansena. Nielsen przystał na propozycję ostrowian, a porozumienie osiągnęły także kluby.

  Reklama

  W Poznaniu na zasadzie „gościa” będą mogli startować juniorzy Arged Malesy, a za to Duńczyk został zwolniony z ważnego kontraktu na rok 2022. Dotychczasowa kariera Matiasa Nielsena jest pełna paradoksów. Młody zawodnik jeszcze w pełni nie pokazał swojego potencjału, a już w przyszłym roku stanie przed szansą na pokazanie się szerokiej publiczności. Byleby nie zderzył się z wielkim przeskokiem, który generuje za sobą przejście z 2. Ligi do PGE Ekstraligi.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...