More
  Strona głównaEkstraligaBetard Sparta WrocławMechanik „Magica” o tajemnicy jego szybkości

  Mechanik „Magica” o tajemnicy jego szybkości

  -

  Rozmowa z Rafałem Hajem – mechanikiem Macieja Janowskiego

  Szybki jest Maciej Janowski. Dużo pozmienialiście w jego motocyklach?

  Dużo było zmian, powiem tylko tyle. W tym roku zmian było naprawdę mnóstwo w porównaniu z poprzednim sezonem i wygląda, że trafionych. Więcej mówić, nie mogę.

  Efekty widać. Wygrana, dwa finały w Pradze i prowadzenie w cyklu GP

  Każdy widzi, jak jest. Powiem tak, w miarę się to wszystko układa i są wyniki. Oby tylko tak dalej szło do końca sezonu i będzie dobrze. Ale wiadomo jaki jest żużel i czasem jedne zawody wiele zmieniają. Staramy się tego pilnować. Czasów jakoś specjalnie nie mierzę i nie porównuję z tym co było, ale na pewno są bardziej stabilne osiągi niż w tamtym sezonie.

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Rafał Haj w uściskach z Maciejem Janowskim po kolejnym wygranym wyścigu
  Reklama

  A ten tajemniczy regulator ciśnienia w tylnej oponie?

  Regulator ciśnienia to takie rozwiązanie, które ma spowodować, że to ciśnienie cały czas będzie jednostajne. To znaczy jak opona się nagrzeje, to wtedy to pomaga, bo trzyma cały czas to samo ciśnienie. Z tym, że …my z tego wcale nie korzystamy. Słyszałem jakieś plotki, ale to nie jest prawda. Zresztą nie chce mi się nawet czytać tych opinii, spekulacji i domysłów. Tam jest mnóstwo bzdur. Jak ktoś ma jakieś wątpliwości dotyczące Maćka sprzętu, czy tego, że jest szybki, to są przecież prowadzone kontrole techniczne. Wszystko jest jasne.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jakub Miśkowiak nadal jest w kadrze tego mało komu znanego klubu....

  Śląsk Świętochłowice nie jest jedynym klubem w Polsce, który nie startuje w ligowych rozgrywkach, a posiada swoich zawodników. WKM Wschowa jest klubem macierzystym Jakuba...