Strona główna Aktualności Mecz na szczycie. Zmierzą się dwie niepokonane drużyny

Mecz na szczycie. Zmierzą się dwie niepokonane drużyny

-

“Nasz plan, to zwycięstwo!” mówią w Rawiczu, ale tak samo mówi przeciwnik. Zapowiada się mecz, jakiego w Opolu nie było dawno. Zmierzą się dwie niepokonane w tym sezonie drużyny: OK Bedmet Kolejarz Opole kontra Metalika Recycling Kolejarz Rawicz.

O ile opolanie mają w tym sezonie jasno sprecyzowane plany i głośno mówi o wygraniu rozgrywek, to w Rawiczu “tisze jediesz, dalsze budiesz”. Niedźwiadki bez głośnych deklaracji, biją się w każdym meczu. Efekty: komplet zwycięstw. Opolski Kolejarz w tym sezonie też jeszcze nie przegrał. W nadchodzący weekend, to się zmieni – chyba, że będzie remis. Bez straty punktów/a się nie obędzie.

Czytaj więcej  Żużlowcy pod kroplówką

(fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda) Czeka nas pasjonujące starcie

Kto ma większe szanse na zwycięstwo? Większe maja gospodarze, choćby z racji przewagi własnego toru. Opolanie sięgnęli po posiłki z Częstochowy. W meczu wystartuje Bartłomiej Kowalski z Eltrox Włókniarza. Goście w awizowanym składzie zostawili jedno wolne miejsce. Możemy tylko domyślać się, że zajmie je Australijczyk Jaimon Lidsey z Fogo Unii Leszno.

Czytaj więcej  Gala po angielsku

Z każdą godziną przybliżającą do pierwszego biegu rośnie gorączka sobotniego popołudnia na opolskim torze. Co ważne, wynik meczu będzie miał duże znaczenie w kontekście czołówki tabeli, ale również meczu rewanżowego, który odbędzie się 17 lipca w Rawiczu.

– Nasi liderzy jak i młodzi zawodnicy spisują się w drugoligowych rozgrywkach naprawdę dobrze. Jedziemy bez presji w każdym meczu, chcąc cieszyć naszych kibiców i robić dobre widowiska. Nie mamy żadnego ciśnienia – mówi Roman Jankowski, trener rawickich “Niedźwiadków”

– Nasz cel jest jasny i sprecyzowany od początku rozgrywek. Chcemy awansować do wyższej ligi – powtarza od kilku tygodni menadżer opolskiej drużyny Piotr Mikołajczak

Reklama

Czeka nas dwumecz, palce lizać. Na razie tylko w drugoligowym wydaniu, ale przecież oba teamy mają swoje ambicje. Prawdopodobnie już w następnym sezonie jedną z tych drużyn będziemy oklaskiwać w 1.lidze. Droga na zaplecze PGE Ekstraligi wiedzie przez Opole i Rawicz. Pierwsza odsłona dwumeczu już w sobotę o g. 16 w Opolu. Rewanż 17 lipca w Rawiczu o g. 17.

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz

1. Keynan Rew

2. Damian Baliński

3.

4. Szymon Szlauderbach (U24)

5. Damian Dróżdż

6. Krzysztof Sadurski

7. Damian Ratajczak

OK Bedmet Kolejarz Opole

9. Jacob Thorssell

10. Oskar Polis

11. Mads Hansen (U24)

12. Kamil Brzozowski

13. Andriej Kudriaszow

14.

15. Bartłomiej Kowalski

Reklama

Must Read

Adrian Miedziński na pewno dostanie propozycję kontraktu

Adrian Miedziński nie będzie zawodnikiem Apatora Toruń. Taką decyzję podjął macierzysty klub "Miedziaka" z grodu Kopernika i jak mówi sam zawodnik: co zrobić, życie...