Strona główna Aktualności Mecze 1. ligi ze zmianami

Mecze 1. ligi ze zmianami

-

W Opolu spotkali się prezesi klubów żużlowych 1. i 2. ligi oraz władze Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Uzgodnili zmiany w regulaminie rozgrywek w nadchodzącym sezonie. Dotyczą one nie tylko ligowych meczów, ale też treningów punktowanych, nowinek technicznych itp.

Prezesi i przedstawiciele GKSŻ uzgodnili, że rezygnują z organizowania treningów punktowanych. Zastąpią je mecze towarzyskie, mecze sparingowe, czyli oficjalne zawody, które poprowadzi sędzia.

– Kończymy z treningami punktowanymi. Teraz każda przedsezonowa rywalizacja musi być odpowiednio uregulowana. To oznacza między innymi obecność sędziego, który nie będzie pobierał ekwiwalentu – informuje za pośrednictwem oficjalnego profilu internetowego GKSŻ (polskizuzel.pl) wiceprzewodniczący GKSŻ, Zbigniew Fiałkowski.

GKSŻ stawia jednak wymagania. Mecze są otwarte dla publiczności lub rozgrywane są przy obecności kibiców. Informacja o wydarzeniu pojawia się w środkach masowego przekazu lub jest generowana przez organizatora. Mecze są rozgrywane z udziałem spikera. Został stworzony program meczu. Przy czym wystarczy, gdy organizator spełni jeden z powyższych czterech warunków.

Już od nowego sezonu na meczach w 1. lidze mają obowiązywać nowości przy realizacji transmisji telewizyjnych. W pierwszej kolejności chodzi o stworzenie studia TV na stadionie. Jedną z nowości regulaminu ma być również zgłaszanie zawodników do udziału w biegach nominowanych.

-Każdy klub otrzymał już od nas 55-calowy telewizor. Wszyscy dostaną jeszcze po 10-calowym tablecie. Zamierzenie jest takie, żeby kierownicy drużyn po 13. biegu mogli wybierać z rozwijanej listy zawodników, którzy pojadą w wyścigach nominowanych. Wszystko zostanie wyświetlone na ekranie. Poza tym podgląd będzie mieć sekretarz zawodów, który przekaże obsady sędziemu – tłumaczy Leszek Demski, członek zarządu GKSŻ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Hans Nielsen: data graniczna to lipiec

Hans Nielsen uważa, że do lipca jest czas na wznowienie żużlowych rozgrywek. To data graniczna.Hans Nielsen to legendarny „Profesor z Oxfordu”, menadżer reprezentacji Danii...