Strona główna Aktualności Mecze 1. ligi ze zmianami

Mecze 1. ligi ze zmianami

-

Reklama

W Opolu spotkali się prezesi klubów żużlowych 1. i 2. ligi oraz władze Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Uzgodnili zmiany w regulaminie rozgrywek w nadchodzącym sezonie. Dotyczą one nie tylko ligowych meczów, ale też treningów punktowanych, nowinek technicznych itp.

Prezesi i przedstawiciele GKSŻ uzgodnili, że rezygnują z organizowania treningów punktowanych. Zastąpią je mecze towarzyskie, mecze sparingowe, czyli oficjalne zawody, które poprowadzi sędzia.

– Kończymy z treningami punktowanymi. Teraz każda przedsezonowa rywalizacja musi być odpowiednio uregulowana. To oznacza między innymi obecność sędziego, który nie będzie pobierał ekwiwalentu – informuje za pośrednictwem oficjalnego profilu internetowego GKSŻ (polskizuzel.pl) wiceprzewodniczący GKSŻ, Zbigniew Fiałkowski.

GKSŻ stawia jednak wymagania. Mecze są otwarte dla publiczności lub rozgrywane są przy obecności kibiców. Informacja o wydarzeniu pojawia się w środkach masowego przekazu lub jest generowana przez organizatora. Mecze są rozgrywane z udziałem spikera. Został stworzony program meczu. Przy czym wystarczy, gdy organizator spełni jeden z powyższych czterech warunków.

Już od nowego sezonu na meczach w 1. lidze mają obowiązywać nowości przy realizacji transmisji telewizyjnych. W pierwszej kolejności chodzi o stworzenie studia TV na stadionie. Jedną z nowości regulaminu ma być również zgłaszanie zawodników do udziału w biegach nominowanych.

-Każdy klub otrzymał już od nas 55-calowy telewizor. Wszyscy dostaną jeszcze po 10-calowym tablecie. Zamierzenie jest takie, żeby kierownicy drużyn po 13. biegu mogli wybierać z rozwijanej listy zawodników, którzy pojadą w wyścigach nominowanych. Wszystko zostanie wyświetlone na ekranie. Poza tym podgląd będzie mieć sekretarz zawodów, który przekaże obsady sędziemu – tłumaczy Leszek Demski, członek zarządu GKSŻ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Musisz przeczytać

Stal Gorzów ściąga posiłki. Włókniarz powinien się bać?

Dzisiaj na treningu Moje Bermudy Stal Gorzów ma przywitać świeżo zakontraktowanego Jacka Holdera. Outsider ligowej tabeli pozyskał go z Apatora Toruń, wykorzystując regulaminową nowość...