Strona główna Aktualności Mikkel Bech zaskakuje i kończy karierę

Mikkel Bech zaskakuje i kończy karierę

-

Mikkel Bech ogłosił w mediach społecznościowych, że kończy karierę. Ta decyzja wydaje się zaskakująca, tym bardziej że Duńczyk ma dopiero 26 lat. Bech jest najmłodszym zawodnikiem w historii cyklu GP, który pojechał w nim z dziką kartą.

Reklama

Kariera Mikkela Becha była jak sinusoida. Duńczyk zaczął z wysokiego pułapu, bo już w wieku 16 lat zaliczył debiut w Grand Prix. Szybko okrzyknięto go wielkim talentem duńskiego żużla. Później przyszedł czas na jazdę w polskiej lidze. W niej Bech miał jednak problem, by zaistnieć.

fot. Tomasz Rosochacki
Mikkel Bech kończy karierę (źródło Facebook Mikkel Bech/fot. Tomasz Rosochacki)

W wieku 18 lat został zawodnikiem ROW-u Rybnik. Następnie jeździł w Falubazie Zielona Góra i Starcie Gniezno. W tych klubach furory nie zrobił i w 2016 roku w ogóle nie jeździł w polskiej lidze.

Pod koniec 2017 roku trafił do Wybrzeża Gdańsk, z którym był związany do końca swojej kariery. W latach 2018-2019 był prawdziwym liderem zespołu. Duńczyk meldował się w pierwszej dziesiątce rankingu najlepszych żużlowców 1. ligi.

Czytaj więcej  Szach-mat leszczyńskich Byków: Turyński i Adams na pokładzie!

Sytuacja Mikkela Becha uległa znacznemu pogorszeniu w obecnym sezonie. 26-latek wystąpił w zaledwie dwóch spotkaniach, zdobywając 8 punktów i 3 bonusy. Mimo kiepskiej sytuacji Duńczyka niewielu spodziewało się, że zakończy karierę.

Największe sukcesy Mikkel Bech odniósł w 2012 roku. Wówczas w wieku 18 lat był częścią złotej duńskiej drużyny, która wygrała Drużynowy Puchar Świata. Poza tym sięgnął po brązowy medal w indywidualnych mistrzostwach świata juniorów.

fot. Facebook Mikkel Bech/fot. Tomasz Rosochacki

Reklama


Musisz przeczytać

Najstarszy turniej w Polsce tylko młodzieżowy (ale odbędzie się!)

W najbliższą niedzielę, czyli 25 października w Ostrowie zostanie rozegrany 68. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa. Zawody odbędą się bez publiczności w młodzieżowej...

Anioł w naszym studiu

Leon Madsen zachorował zaraz po SoN